[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 04. 2024   Meniny má Slavomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nadácia Danice Olexovej – Baboon udelila ocenenie Skutočný človek
P:3, 12. 03. 2024 08:23, DOMFoto: Archív Depaul Slovensko


Bratislava 12. marca (TK KBS) Nadácia Danice Olexovej – Baboon udelila 10. marca po prvý raz ocenenie Skutočný človek. V tento deň sme si pripomenuli 5. výročie leteckého nešťastia v Etiópii, pri ktorom zahynuli štyria Slováci, medzi nimi rozvojová manažérka Danica Olexová.

„Nadácia Danice Olexovej – Baboon sa rozhodla oceniť jednotlivca, ktorý svojou výnimočnou angažovanosťou a prácou prináša svetlo a dobro do tohto sveta,“ hovorí predseda správnej rady nadácie Ivan Šulík. Ocenenie odovzdal v rámci spomienkového podujatia v Kaplnke Sedembolestnej Panny Márie na Bratislavskom hrade. Jeho súčasťou bola aj svätá omša.

Nadácia Danice Olexovej – Baboon vznikla v marci 2020, rok po tragickom nešťastí z iniciatívy priateľov a mamy Danice Olexovej. Jej cieľom je podpora aktivít sociálnej pomoci, vzdelávania, rozvoja životných, pracovných a podnikateľských zručností. Nadácia pripravila knihu Danice Olexovej Príbehy spod akácie a film Danica a jej príbehy.

Ocenenie Skutočný človek získal riaditeľ neziskovej organizácie Depaul Slovensko Jozef Kákoš.

Jozef Kákoš má 41 rokov, pochádza z Chynorian a vyštudoval históriu. Spočiatku pracoval v telekomunikačnej spoločnosti, no ako sám hovorí, túžil „po práci, ktorá by v živote dávala väčší zmysel“.

Preto začal pôsobiť ako pomocný pracovník v nocľahárni sv. Vincenta de Paul v Bratislave, neskôr ako projektový manažér Slovenskej katolíckej charity. V roku 2015 sa stal zástupcom riaditeľa a v roku 2017 riaditeľom neziskovej organizácie Depaul Slovensko. Ocenenie získal pre svoju neúnavnú a nenápadnú angažovanosť v práci s ľuďmi na okraji spoločnosti či bez domova.

„Ocenenie ma veľmi prekvapilo, pýtal som sa, prečo ja,“ priznáva Jozef Kákoš, no zároveň dodáva, že ho vníma ako potvrdenie svojho poslania. „Označenie skutočný človek znie na prvé počutie banálne, no v skutočnosti je to veľký záväzok. Ide o každodenný zápas vstať každé ráno ako ozajstný človek so srdcom z mäsa a nie z kameňa, s rukami, ktoré sú ochotné spraviť niečo aj pre druhých.“

Jozef Kákoš je ženatý, s manželkou a tromi deťmi žije v Kútoch.

TK KBS informovala Martina Grochálová( TK KBS, mgr, ml; pz ) 20240312015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]