[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 04. 2024   Meniny má Slavomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS: Odovzdávajme všetkým nehu Božej lásky ako kardinál Tomko
P:3, 11. 03. 2024 16:45, DOMFoto: Jozef Kmec


Bratislava/Košice 11. marca (TK KBS) Kardinál Jozef Tomko, ktorý by sa dnes dožil sto rokov, verne ohlasoval Krista svojím životom na cestách, ale aj v jednoduchej každodennosti, hovorí košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencia biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober. Uviedol to pri príležitosti dnešnej nedožitej storočnice narodenia kardinála Tomka.

„O kardinálovi Jozefovi Tomkovi už bolo povedaných veľa slov, ktoré vyzdvihli jeho pevného ducha a láskavosť muža so srdcom misionára. Verne ohlasoval Krista svojím životom na cestách, ale aj v jednoduchej každodennosti. Upevnil v nás tiež cítenie Kristovej rodiny a pomáhal nám zdvíhať naše zdravé sebavedomie pre obnovu života Cirkvi na Slovensku.

Prijmime – podľa vzoru života kardinála Tomka – pozvanie od Boha a zápaľme sa jeho láskou. Vychádzajme do sveta s pochodňou evanjelia, odovzdávajme všetkým, s ktorými sa stretneme, teplo a nehu Božej lásky. V službe bratom a sestrám, v modlitbe a vernosti Ukrižovanému Kristovi nájdeme potrebnú pokoru i stálosť ducha ako náš kardinál.

Pri nedožitej storočnici ďakujem Bohu za múdre slová a osobné svedectvo, ktoré nám pán kardinál Tomko zanechal. Verím, že zostane pre nás aj naďalej povzbudením a podnetom k vnútornej premene. Nech mu Pán dá večné odpočinutie.”

K správe bolo vydané AUDIO( TK KBS, bb, kj; ml ) 20240311046   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]