[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 04. 2024   Meniny má Estera      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deti z Odesy potrebujú pomoc a podporu
P:3, 08. 03. 2024 15:07, DOM



Foto: ACN


Bratislava 8. marca (TK KBS) V týchto dňoch opäť častejšie čítame o ničivých strelách, ktoré dopadajú na juhoukrajinské meste Odesa. Ich obeťami sú aj deti – a to aj tie, ktoré nezomreli po zásahu rakety. Chlapci a dievčatá u našich susedov sa už viac ako dva roky musia vyrovnávať s traumou vojny a žijú v neistote. Mnohí z nich stratili svojich otcov, mamy, príbuzných a kamarátov. Rodiny musia veľmi striedmo narábať s peniazmi, aby dokázali zvládnuť bežné výdavky. Mnohí otcovia narukovali a ich manželky a deti ostali osamotené a v strachu o otcov život.

„Práve pre tieto deti chce Cirkev byť viditeľným znamením Božej prítomnosti – a Vy tomu dnes môžete pomôcť. Pretože my všetci sme Cirkev,“ píše nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

„Počas letných prázdnin, keď sú zatvorené školy, mládež trávi čas na ulici. Ich rodiny si nemôžu dovoliť platiť im žiadne letné aktivity a dospelí musia pracovať. Ulica, najmä počas vojny, však nie je bezpečným prostredím. Preto rehoľníčky z diecézy Odesa pre tieto deti vymysleli letný tábor a nazvali ho Prázdniny s Bohom.“

Minulé leto sa na ňom zúčastnilo 170 detí a mladých. Ďaleko od ostreľovania, v meste Hajvoron, strávili 10 spoločných dní v radosti s rovesníkmi.

Témou tábora bolo 10 Božích prikázaní. Každý deň bol niečím špeciálny: deň venovaný Bohu; deň pomoci; deň odpustenia; deň priateľstva; deň talentov; športový deň… Každý deň spoločne slávili svätú omšu, mali biblické meditácie a modlitby, ale aj hry a šport. Opäť mohli byť na chvíľu bezstarostnými deťmi a zažívať Božiu lásku v spoločenstve.

Aj v tomto roku by rehoľné sestry spolu s kňazmi rady pozvali deti na Prázdniny s Bohom. Potrebujú však k tomu aj Vás.

Náklady na letný tábor sú pre rodiny príliš vysoké. Cestovné, ubytovanie a strava, materiály a malá odmena pre vedúcich predstavujú sumu 160 EUR pre jedno dieťa.

Preto mám dnes pre Vás malý návrh na dobrý skutok.

Ak si v tomto pôstnom období odopriete napríklad nejaký nepotrebný nákup, usporenú čiastku môžete poslať mladým a deťom na Ukrajinu, aby v lete mohli ísť na Prázdniny s Bohom.

Vaša almužna ich pomôže vytiahnuť z beznádeje, posilní a pritiahne ich ku Kristovmu svetlu a nádeji:

16 eur pokryje jeden deň letného tábora pre jedno dieťa,
80 eur zabezpečí polovicu tábora pre jedno dieťa,
160 eur pomôže zaistiť celý letný tábor pre jedno dieťa z južnej Ukrajiny.
Vašu pôstnu almužnu v ľubovoľnej výške môžete darovať deťom z diecézy Odesa kliknutím na tento link.

TK KBS informovalo ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi



( TK KBS, ACN; kj ) 20240308013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]