[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 04. 2024   Meniny má Justína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Anjel Pána: Majme vždy pred očami žiarivú Ježišovu tvár
P:3, 25. 02. 2024 21:19, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 25. februára (VaticanNews) Na kľukatých cestách života hľadajme Ježišovu tvár, plnú milosrdenstva, vernosti a nádeje, povedal dnes pápež František počas zamyslenia pred modlitbou Anjel Pána, keď komentoval evanjelium o Premenení Pána. Dodal, že nám v tom pomáha „modlitba, počúvanie Božieho slova a sviatosti“.

Drahí bratia a sestry, dobrý deň!

Evanjelium tejto druhej pôstnej nedele nám predstavuje príbeh o Ježišovom Premenení (porov. Mk 9, 2-10).

Po tom, čo Ježiš oznámil učeníkom, že bude musieť trpieť, zobral so sebou Petra, Jakuba a Jána, vystúpil na vysoký vrch a tam sa fyzicky zjavuje v celom svojom svetle. Tak im zjavuje zmysel toho, čo spolu do tej chvíle prežívali. Hlásanie Božieho kráľovstva, odpúšťanie hriechov, uzdravenia a vykonané znamenia boli v skutočnosti iskierkami väčšieho svetla: Ježišovho svetla, svetla, ktorým je Ježiš. A od tohto svetla už učeníci nikdy nesmú odvrátiť zrak, najmä vo chvíľach skúšky, keď sa blížime ku Kristovmu umučeniu.

Toto je to posolstvo: nikdy nespúšťajte oči z Ježišovho svetla. Tak, ako to robili v minulosti roľníci, ktorí pri oraní poľa sústredili svoj pohľad na presný bod pred sebou a s pohľadom upretým na cieľ si vytyčovali rovné brázdy. K tomu sme my kresťania povolaní na ceste životom: mať vždy pred očami žiarivú Ježišovu tvár, nikdy nespustiť oči z Ježiša.

Bratia a sestry, otvorme sa Ježišovmu svetlu! On je láska a On je život bez konca. Na cestách života, ktoré sú niekedy kľukaté, hľadajme jeho tvár, plnú milosrdenstva, vernosti a nádeje. Pomáha nám v tom modlitba, počúvanie Božieho slova a sviatosti, ktoré nám umožňujú mať oči upreté na Ježiša

Toto je dobré predsavzatie na pôstne obdobie: pestovať otvorené pohľady, stávať sa „hľadačmi svetla“, hľadačmi Ježišovho svetla v modlitbe a v ľuďoch.

Pýtajme sa teraz sami seba: mám na svojej ceste oči upreté na Krista, ktorý ma sprevádza? Vytváram si kvôli tomu priestor na ticho, modlitbu a adoráciu? A napokon, hľadám každý malý lúč Ježišovho svetla, ktoré sa odráža vo mne a v každom bratovi a sestre, ktorých stretávam? Nezabúdam za to ďakovať Pánovi?

Nech nám Panna Mária, žiariaca Božím svetlom, pomáha, aby sme svoj pohľad upierali na Ježiša a hľadeli na seba navzájom s dôverou a láskou.

(Preklad Slovenská redakcia Vatikánskeho rozhlasu – Vatican News, Andrej Klapka, Martin Jarábek)( TK KBS, VaticanNews, mj; pz ) 20240225001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]