[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 03. 2024   Meniny má Kazimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACM pozýva na volejbalový turnaj v Prešove i Školu slúžiaceho srdca
P:3, 12. 02. 2024 11:19, DOMFoto: Archív ACM


Košice/Prešov 12. februára (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach pozýva na sériu nových aktivít.

Prvá bude v sobotu 6. apríla 2024. Ide o Volejbalový turnaj mládeže Košickej arcidiecézy v Športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove (na Ulici Okružná 3054/18). Súťažiť sa bude v jednej vekovej zmiešanej kategórii chlapci a dievčatá od 15 do 30 rokov.

Kosice, volejbal, plagat

Program: 
- 8:00 Registrácia mužstiev v Športovej hale Hotelovej akadémie (ul. Okružná 3054/18;
- 9:00 Otvorenie turnaja;
- 12:00 - 13:00 Obed v reštaurácii Floriánka (ul. Baštová 32);
- 15:00 Vyhodnotenie a záver turnaja.

Tturnaj organizuje ACM v Košiciach raz za rok. Je určený pre mládež a jeho cieľom je vytvoriť priestor pre stretnutie mladých ľudí pri zmysluplných aktivitách, kde môžu zároveň nadväzovať vzťahy a aj takýmto spôsobom prostredníctvom dodržiavania pravidiel a tímovej spolupráce formovať svoju osobnosť. Turnaj príde otvoriť Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a predseda KBS. Informácie ohľadom podmienok, pravidiel a prihlasovania na samotný turnaj sú dostupné na www.acmko.sk alebo FB ACM.

ACM v Košiciach pozýva mladých do Školy slúžiaceho srdca

Prešov, Škola slúžiaceho srdca, plagát

Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach pozýva mladých do Školy slúžiaceho srdca alebo ADAŠ – Arcidiecéznej animátorskej a dobrovoľníckej školy. Ide o formačný a vzdelávací program pre mladých od 16 rokov, ponúka duchovnú formáciu, rast vo viere a v modlitbe, budovanie spoločenstiev v rámci Katolíckej cirkvi a vzdelávanie v oblasti systematickej práce s mládežou v malých skupinách.

Škola slúžiaceho srdca zahŕňa rozvoj osobnosti (sebapoznanie, komunikácia, riešenie konfliktov, a iné…) a kompetencií potrebných pre život spoločenstiev, pre prácu s mládežou a dobrovoľníctvo. Škola slúžiaceho srdca tiež ponúka duchovnú formáciu – modlitba, možnosť duchovného rozhovoru, spovede; vedomosti – vzdelávanie vedené skúsenými lektormi; poradenstvo – konzultácie o dobrovoľníctve a animátorstve; sebapoznanie a učenie skúsenosťou – prostredníctvom aktivít a úloh cez víkendy aj mimo nich; spoločenstvo  – zdieľanie a prehlbovanie vzťahov a možnosť zapojiť sa do aktivít ACM a získavať skúsenosti s dobrovoľníctvom a animátorstvom.

Kurz tvorí 9 víkendov v nastávajúcom školskom roku 2024/2025 s nabitým programom, ktorý trvá od piatku večera do nedele obeda v Pútnickom dome bl. Anny Kolesárovej v Obišovciach. Okrem víkendov sa účastníci zapájajú do dobrovoľníckej činnosti v rámci ACM alebo v rámci svojich farností a spoločenstiev. Absolventi získajú certifikát animátora s celoštátnou platnosťou akreditovaný Ministerstvom školstva SR a certifikát Rady pre mládež a univerzity KBS. Prihlásiť sa môže každý, kto dovŕšil vek 16 rokov. Cena jedného víkendu je 40 eur (ubytovanie, strava, materiál, školné). Prihlásiť sa je možné do 30. júna 2024 prostredníctvom formulára na www.acmko.sk a FB ACM.

TK KBS informoval Ján Kulan

 ( TK KBS, acm, jku, ml; pz ) 20240212022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]