Poľsko 22. januára (E-kai) V Poľsku vznikol nový podcast s názvom Zápisník plný lásky. Sestra Gaudia Skass ISMM, hovorkyňa Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva, v ňom pozýva, aby sme spolu so sestrami čítali a komentovali Denníček svätej sestry Faustíny.
Ako sestra Skass priznáva, tento nápad vznikol na základe čoraz častejších stretnutí s ľuďmi, ktorí počuli o fenoméne tejto knihy a pokúšali sa ju čítať, ale z rôznych dôvodov sa im zdala príliš náročná. „Takýmto ľuďom chceme pomôcť a zároveň osloviť aj tých, ktorých nikdy nenapadlo čítať túto perlu mystickej literatúry. Mnohí si neuvedomujú, že Denník obsahuje množstvo cenného obsahu, ktorý má potenciál zmeniť život, priniesť svetlo tam, kde je tma, nádej tam, kde nie je, alebo ukázať zmysel, bez ktorého sa nedá žiť. Zápisky nášho svätca určite mnohých prekvapia a komentár sestier a hostí zaručuje mnoho nových podnetov aj pre tých, ktorí už Denníček čítali skôr,“ vysvetľuje.
Ďalšie diely seriálu sa budú objavovať každú nedeľu o 17:00 na kanáli YouTube a podcastových platformách projektu Near Rahamim, online priestoru, kde už rok sestry z Kongregácie Panny Márie Milosrdnej ukazujú šťastie, ktoré pramení zo života v blízkosti milosrdného Boha, a vedú ľudí k tomuto šťastiu. Spoločenstvo veriacich združených okolo tohto projektu sa neustále rozrastá. Počas roka svojej existencie nazbieral kanál na YouTube približne 30 000 odberateľov a sprievodný kanál na Instagrame približne 13 000 sledovateľov. Prvé epizódy nového podcastu sa tešia veľkej obľube.
Svätá sestra Faustína Kowalská písala Denníček vo Vilniuse a v Krakove v rokoch 1934 až 1938 na pokyn Pána Ježiša a svojich spovedníkov Michala Sopoćka a Jozefa Andrasza SJ a so súhlasom predstavených kongregácie. Zaujímavé je, že ju napísala v tajnosti a nikomu okrem svojich predstavených a spovedníkov neprezradila nič zo svojich mimoriadnych zážitkov. Svätá Faustína si do denníka zapísala predovšetkým mimoriadne dôležité Ježišovo posolstvo pre súčasný svet, ale aj kľúčové momenty svojej duchovnej cesty a dozrievania k úplnej dôvere v milosrdného Boha. Každý sa od nej môže veľa naučiť bez ohľadu na svoj vek, pohlavie, vzdelanie či dokonca miesto narodenia a kultúru, v ktorej vyrastal. Nie bezdôvodne povedal Ježiš sestre Faustíne: „Posielam ťa k celému ľudstvu so svojím milosrdenstvom. Nechcem potrestať boľavé ľudstvo, ale chcem ho uzdraviť tým, že ho pritúlim k svojmu milosrdnému srdcu.“ (Denník, 1588).