[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada pre vedu, vzdelanie kultúru KBS pozýva do súťaže Korene mojej hrdosti
P:3, 14. 12. 2023 10:25, DOM

Bratislava 14. decembra (TK KBS) Sekcia slovesného umenia Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru Konferencie biskupov Slovenska vyhlasuje pri príležitosti Roka kresťanskej kultúry celoslovenskú literárnu súťaž stredoškolákov s názvom Korene mojej hrdosti.

„Študenti môžu písať o tom, z čoho pramení ich hrdosť na svoju vieru, národ, štát, rodinu, obec, mesto, farnosť – alebo seba samého. Môžu písať o cirkevných, školských, spoločenských, kultúrnych, športových či humanitárnych projektoch, na ktorých sa podieľali alebo ktorých boli svedkami – a na ktoré sú hrdí. Pri príležitosti 1 160. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda sa študenti môžu inšpirovať tiež ich posolstvom viery, ako aj odvážnym a v danom čase moderným kultúrnym rozvojom, ktorý podnietili na našom území – a ktorý je súčasťou koreňov našej hrdosti a národnej identity,“ uvádza štatút súťaže.

Môže ísť o spravodajské, publicistické aj beletristické žánre napísané v slovenskom jazyku. Práce v rozsahu do 10 tisíc znakov (vrátane medzier) je potrebné poslať do 7. januára 2024 vo formáte doc na e-mailovú adresu vitko.pavol@gmail.com. V odkaze „Predmet“ je potrebné uviesť Literárna súťaž. Na konci práce je potrebné uviesť meno, priezvisko a vek, adresu bydliska, názov školy, odbor, ročník a osobný telefonický aj mailový kontakt (tieto údaje sa, samozrejme, nezarátajú do rozsahu práce). Takisto spolu s prácou je potrebné v zmysle GDPR zaslať súhlas so spracovaním osobných údajov. Výsledky vyhlásila vo februári 2024 v rámci udeľovania cien patróna umelcov Fra Angelica, ktoré sa tradične koná v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Do Bratislavy budú na základe výsledkov stanovených odbornou porotou pozvaní šiesti najlepší stredoškoláci. V rámci celodenného programu absolvujú návštevu katolíckych médií, čaká ich beseda s porotou, stretnutie s biskupom Františkom Rábekom a večer v rámci slávnostného udeľovania cien Fra Angelica vyhlásenie výsledkov aj ich súťaže.

Sekcia slovesného umenia Rady pre vedu, vzdelanie a kultúru Konferencie biskupov Slovenska v minulosti už organizovala pre stredoškolákov literárne súťaže na tému Čo by nám Cyril a Metod povedali dnes (2013 – Rok svätých Cyrila a Metoda), Tváre s úsmevom milosrdenstva (2016 – Svätý rok milosrdenstva) či Niekoľko viet o mojom otcovi (2021, rok zasvätený sv. Jozefovi).

TK KBS informoval Pavol Vitko( TK KBS, pvi, ml; kj ) 20231214021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]