[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápežova nedeľná výzva: Pokračujme v modlitbách za obliehanú Ukrajinu
P:3, 20. 11. 2023 09:14, ZAH

Vatikán 20. novembra (VaticanNews) Na záver nedeľnej poludňajšej modlitby na Svätopeterskom námestí pápež František predniesol svoje obvyklé výzvy k aktuálnym udalostiam vo svete a v Cirkvi. Prinášame vám ich v plnom znení.

Drahí bratia a sestry!

Včera (pozn. TK – v sobotu) boli v Seville blahorečení Manuel Gonzales-Serna, diecézny kňaz, a devätnásť spolupracovníkov z radov kňazov a laikov, ktorí boli zabití v roku 1936 v atmosfére náboženského prenasledovania počas španielskej občianskej vojny. Títo mučeníci vydávali svedectvo o Kristovi až do konca. Nech ich príklad poteší mnohých kresťanov, ktorí sú dnes diskriminovaní pre svoju vieru. Zatlieskajme novým blahoslaveným!

Obnovujem svoju blízkosť drahému ľudu Mjanmarska, ktorý, žiaľ, stále trpí násilím a zneužívaním. Modlím sa, aby sa nenechali odradiť a naďalej dôverovali v Pánovu pomoc.

A bratia a sestry, pokračujme v modlitbách za obliehanú Ukrajinu – vidím tu vlajky – a za národy Palestíny a Izraela. Mier je možný. Je potrebná dobrá vôľa. Mier je možný. Nepripúšťajme vojnu! A pamätajme, že vojna je vždy, vždy porážkou. Profitujú z nej len výrobcovia zbraní.

Dnes (pozn. TK – v nedeľu) slávime siedmy Svetový deň chudobných, ktorého tohtoročnou témou je Nikdy neodvracaj svoju tvár od chudobného“ (Tob 4, 7). Ďakujeme všetkým, ktorí vo svojich diecézach a farnostiach podporujú iniciatívy solidarity s ľuďmi a rodinami, ktorí zápasia s problémami.

A v tento deň pamätajme aj na všetky obete dopravných nehôd: modlime sa za ne, za ich rodiny a angažujme sa v prevencii nehôd. Rád by som spomenul aj Svetový deň rybárstva, ktorý pripadá na pozajtra.( TK KBS, VaticanNews, cz, ml; pz ) 20231120025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]