[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V  Humennom oslávili 25. výročie založenia gymnázia sv. Jána Zlatoústeho
P:3, 16. 11. 2023 15:05, DOMFoto: Ondrej Ščepanik 


Humenné 16. októbra (TK KBS) Trinásteho novembra sa už tradične na Gymnáziu sv. Jána Zlatoústeho v Humennom oslavuje sviatok jeho patróna – sv. Jána Zlatoústeho.

Tento rok bol však výnimočný tým, že si pripomenuli aj 25. výročie založenia školy. Prvú štvrťstoročnicu prišili spolu so žiakmi a  zamestnancami školy osláviť aj vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie, riaditeľ Gréckokatolíckeho arcibiskupského školského úradu Damián Saraka, humenský vikár Martin Zlacký, humenský protopresbyter Miroslav Iľko, zástupca primátora mesta Humenné Ondrej Babjarčík, riaditelia cirkevných škôl a členovia Rady školy.  

Slávnosť sa začala svätou liturgiou, ktorú slúžil a v homílii sa prítomným prihovoril vladyka Peter Rusnák. Na záver históriu a súčasnosť školy priblížil riaditeľ gymnázia Emil Jaroš. Do osláv sviatku sa zapojili aj samotní žiaci školy, ktorí pri tejto príležitosti účinkovali v slávnostnom galaprograme v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Nechýbali hodnotné hudobné, tanečné, dramatické predstavenia, ale zaujalo aj predstavenie žiackeho mediálneho tímu so svojou video prezentáciou.  „Človek sa Bohu najviac podobá vtedy, keď druhým praje dobro,“ to je citát svätého Jána Zlatoústeho, ktorý sa stal hlavným motívom osláv jubilejného sviatku školy. Nech sú dobrom a dobrými darmi naplnené ďalšie roky tohto napredujúceho gymnázia. 

TK KBS informovala Ema Jarošová ( TK KBS, ej, ml; pz ) 20231116045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]