[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nitrianske biskupstvo prispelo k obdarovaniu viacdetných rodín
P:3, 16. 11. 2023 13:55, DOM

Nitra 16. novembra (TK KBS) V Koncertnej sále Župného domu v Nitre sa 13. novembra 2023 konalo slávnostné oceňovanie osobností Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2022. Cenu NSK za rok 2022 si z rúk predsedu NSK Branislava Becíka prevzali prof. MUDr. Marián Karvaj za zásluhy a osobný prínos pre rozvoj v oblastiach zdravotníctva, zdravotníckeho školstva, vedy a výskumu, prof. Sándor Albert za celoživotné zásluhy a osobný prínos v oblasti školstva a vzdelávania, doc. Ján Tirpák za zásluhy v oblasti archeológie, vedy výskumu a vzdelávania a Pamätnú plaketu Nitrianskeho samosprávneho kraja za mimoriadne tvorivé umelecké činy a osobný prínos v oblasti známkovej tvorby v záujme zachovávania duchovného a kultúrneho dedičstva v Nitrianskom regióne umelecký rytec František Horniak. 

Tento rok obnovená nadácia Nitrianskeho samosprávneho kraja POMOC odovzdala v rámci slávnostného programu symbolické darčekové tašky siedmym viacdetným rodinám z Nitrianskeho kraja, ktoré už počas letných mesiacov obdržali od nadácie voľné vstupenky na termálne kúpaliská. K obdarovaniu prispelo aj Nitrianske biskupstvo a s predsedom NSK Branislavom Becíkom tak darčekové tašky odovzdal aj nitriansky biskup Mons. Viliam Judák, ako čestný člen Správnej rady Nadácie POMOC. Na podujatí sa zúčastnili viaceré osobnosti verejného života Nitrianskeho kraja, medzi inými aj poslanci NR SR, poslanci Zastupiteľstva NSK, či držitelia Ceny NSK z predchádzajúcich rokov. Slávnostnú atmosféru umocnil hudobný program v podaní hercov Divadla Andreja Bagara v Nitre.

Najvyššie ocenenia Nitrianskeho samosprávneho kraja si z prostredia Nitrianskej diecézy v minulosti prevzali napr. blahej pamäti Ján Chryzostom kardinál Korec, kňazi blahej pamäti kanonik a zoborský opát Ladislav Belás, Štefan Kováč Adamov, Dušan Argaláš a riaditeľ Diecéznej charity Juraj Barát.  

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20231116041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]