[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež sa stretne s deťmi z celého sveta. Slovákov zastúpia deti zo Zázrivej
P:3, 02. 11. 2023 14:15, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) Pápež František oznámil, že sa v novembri stretne s deťmi z piatich kontinentov. Medzi vyše sedemtisíc deťmi, ktorí prídu z 84 krajín, budú aj Slováci. „Tešíme sa, že spoločne s deťmi z Misijného zrnka v Zázrivej poputujeme zo Slovenska do Ríma a budeme zastupovať všetky slovenské deti,“ hovorí Ivan Kňaze, ktorý je zodpovedný za delegáciu zo Slovenska.

Stretnutie bude v pondelok 6. novembra 2023 o 14:00 v Aule Pavla VI. Pápež František toto stretnutie nazval Učme sa od detí.  Chlapci a dievčatá vo veku od 7 do 12 rokov naň prídu zo všetkých kontinentov. Budú tam aj Izraelčania a Palestínčania. Zúčastnia sa na ňom aj deti prisťahovalcov, ktorí prišli do Talianska za prácou a lepšou budúcnosťou, ale aj deti utečencov, ktorí unikli vojnám, prišli humanitárnymi koridormi a sú začlenené do škôl pokoja.

„V týchto pre svet tak dramatických mesiacoch stretnutie otvára cestu, ako niečo urobiť, a to počnúc tými najmenšími. V najtemnejšej hodine nám Svätý Otec dáva lúč svetla, keď hovorí: „učme sa od detí“. Zoči-voči vojne Cirkev ponúka krásu pokoja,“ hovorí Enzo Fortunato, koordinátor podujatia, ktorého logo navrhla Simona Binniová. Zobrazuje deti, ktoré poznačia svet svojou jednoduchosťou a nevinnosťou.

V týždni, ktorý bude predchádzať stretnutiu, sa odohrajú dve prípravné udalosti. Večer 5. novembra sa v Bazilike dvanástich apoštolov stretnú zahraničné delegácie a 6. novembra o 12:00 sa bude v Bazilike svätého Petra konať katechéza a modlitba nad hrobom svätého Petra. Od 14:30 až do príchodu pápeža sa v Aule Pavla VI. budú striedať spevy, hudba a úvahy o spoločnom dome, ako aj svedectvá detí pochádzajúcich z chudobných štvrtí v Riu a v Amazónii.

Stretnutia sa zúčastnia tisícky detí z každého kúta sveta – od Amazónie po Vietnam, od Austrálie až po srdce Afriky (Sudán, Madagaskar). Niektoré z nich po prvýkrát dostali pas a konečne sa cítia občanmi sveta. V dramatickej chvíli našich dejín, keď ani tí najmenší nie sú ušetrení od besnenia vojny a nenávisti, má v sebe iniciatíva Učme sa od detí, ktorú si veľmi želal pápež František už v encyklike Laudato siʼ a v najnovšej apoštolskej exhortácii Laudate Deum, niečo revolučné a nevídané. Jej hlavnou myšlienkou je začať od najmenších.( TK KBS, ikn, ml; kj ) 20231102037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]