[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Úmysly Apoštolátu modlitby vybrané Svätým Otcom a KBS na rok 2024
P:3, 02. 11. 2023 13:00, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) V rámci celosvetovej modlitbovej siete Svätého Otca Apoštolát modlitby prinášame v prehľade na rok 2024 úmysly vybrané Svätým Otcom Františkom a Konferenciou biskupov Slovenska.

Apostolat modlitby logo

Apoštolát modlitby vznikol 3. decembra 1844 vo Francúzsku ako modlitbová misijná iniciatíva. Postupne sa rozšíril a v roku 1900 mal už vyše 13 miliónov prívržencov z radov laikov, rehoľných osôb i kňazov.

V súčasnosti je ich okolo 22 miliónov prítomných v 89 krajinách sveta. V niektorých krajinách má aj mládežnícku vetvu Eucharistické hnutie mládeže (MEG, MEJ, EYM).

Apoštolát modlitby je celosvetové modlitbové podujatie, ktoré Svätý Otec zveril jezuitom. Má pomáhať kresťanom v modlitbe, aby ju úzko prepojili s osobným životom a s poslaním všeobecnej Cirkvi.

Robia tak formou obetovania každodenných radostí i starostí na úmysly vybrané pápežom. Pripomínajú nám to modlitbové úmysly, ktoré Svätý Otec každý rok vyhlasuje.

Patrónkou členov Apoštolátu modlitby je okrem svätého Františka Xaverského aj svätá Terézia z Lisieux.

Ústredie Apoštolátu modlitby v Ríme publikuje každý mesiac modlitbový úmysel Svätého Otca aj formou videoposolstva. Apoštolát modlitby prešiel v posledných rokoch obnovou.

Stanovy boli obnovené v r. 2018, názov je podvojný: Celosvetová sieť modlitby s pápežom –  Apoštolát modlitby a nesie aj označenie Svetová sieť modlitby Svätého Otca.

V súčasnosti je jeho medzinárodným riaditeľom páter Fréderic Fornos SJ.

Táto celocirkevná iniciatíva má slúžiť všetkým spoločenstvám a hnutiam, farnostiam či združeniam. Veriacich zjednocuje v modlitbe, pomáha formovať a poskytuje duchovné podnety.

Apoštolát modlitby vedie k pestovaniu osobného vzťahu s Ježišom a osvojovaniu si jeho postojov hlbokého súcitu s trpiacim ľudstvom.

Snaží sa preklenovať neužitočné a škodlivé trhliny v cirkevnom spoločenstve, robí to prehlbovaním zdravej biblickej a sviatostnej nábožnosti založenej na vnútornej slobode a úcte k tradícii Cirkvi.

Apoštolát modlitby sa snaží vytvárať katolícke modlitbové spoločenstvo nie na základe formálneho členstva, ale duchovného zosieťovania sa v apoštolsky zameranej modlitbe, vychádzajúcej z Ježišovej lásky (úcta k Božskému Srdcu) a z hlbokého spolucítenia s núdznymi sveta, ktoré Svätý Otec pozorne sleduje a formuluje ako modlitbové úmysly.

Modlitbové spoločenstvo je otvorené ekumenizmu a dialógu cez dôraz na spoločné misijné poslanie a Kristovu túžbu po jednote.( TK KBS, kbs, ml; kj ) 20231102033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]