[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V metropole východu bude opäť celodenná spomienka na potratené deti
P:3, 02. 11. 2023 12:45, DOM

Košice 2. novembra (TK KBS) V metropole východu bude opäť celodenná spomienka na potratené deti. Uskutoční sa v piatok 3. novembra. Nesie názov Zapáľme svetlo obetiam potratov a organizujú ju od roku 2010.

„Pamiatka zosnulých nie je bezduchá tradícia. Toto pamätanie je vyjadrením lásky a puta, ktoré nerozdelí ani smrť. S osobitnou láskou chceme prebudiť pamäť a vyjadriť úctu deťom, ktoré zomreli skôr, ako sa narodili. Niektoré pre nedostatok lásky, iné napriek tomu, že boli túžobne očakávané,“ avizujú Deti svätej Alžbety v Košiciach. „Košická aktívna a verejná spomienka na potratené deti sa koná prakticky celoročne, na miestach, kde sa v našom meste vykonávajú umelé potraty. V dušičkovom období si však vyhradzujeme jeden osobitný deň, aby sme vo väčšom počte a sile spomínali s tými, ktorí chcú spomínať a pripomínali tým, ktorí spomínať nechcú,“ dodali.

Celodenný program sa začne o 7:00 na verejnom priestranstve pred vstupom do areálu Novej nemocnice na Ondavskej ul. 4. Vytvorí sa tichá a pokojná reťaz nepretržitej modlitby do 16:00. „Staňte sa súčasťou tejto reťaze! Zmobilizujte svoju komunitu, spoločenstvo, triedu. Vyberte si polhodinku alebo celú hodinu. Privítame, ak nám dáte dopredu vedieť, v ktorú hodinu dňa sa chcete zapojiť. Volajte: 0917 350 146,“ avizujú organizátori. O 18:00 bude pokračovať program v Kostole Kráľovnej pokoja na Ulici milosrdenstva, Košice – Juh. Svätú omšu za život bude celebrovať Dušan Škurla, koordinátor aktivít na ochranu ľudského života v Košickej arcidiecéze. Svätá omša bude obetovaná osobitne za deti, ktoré zomreli pred narodením či už umelým alebo spontánnym potratom i za ich rodiny.

Po svätej omši sa s horiacimi sviecami presunú účastníci do areálu Starej nemocnice (pred 19. pavilón/tzv. monoblok). Tu bude pietna spomienka na potratené deti. „Väčšina z nich totiž nikdy nebola pochovaná a práve nemocnice sú miestom ich úmrtia aj zneškodnenia bez akejkoľvek pohrebnej rozlúčky. Budeme sa modliť, aby sa naše nemocnice stali miestami opravdivej úcty ku každému počatému dieťaťu. Po skončení pietnej spomienky sú všetci účastníci pozvaní do farskej sály na priateľské pohostenie,“ dodali Deti svätej Alžbety v Košiciach.

Zdroj: detike.eu( TK KBS, det, ml; kj ) 20231102032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]