[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František: Modlite sa za mňa, vaše modlitby mi dodávajú silu
P:3, 02. 11. 2023 10:05, ZAH

Vatikán 2. novembra (VaticanNews) „Modlime sa za pápeža, aby s pomocou Ducha Svätého plnil svoje poslanie sprevádzať veriacich, ktorých mu Boh zveril,“ tak znie úmysel Svetovej siete modlitby pápeža (Apoštolát modlitby) na november.

Zdroj: VaticanNews

Svätý Otec sa v tejto súvislosti v krátkom videu prihovára nasledovne:

„Proste Pána, aby ma požehnal. Vaše modlitby mi dodávajú silu a pomáhajú mi rozlišovať a sprevádzať Cirkev, načúvajúc Duchu Svätému. Byť pápežom neznamená stratiť svoju ľudskosť. Naopak, moja ľudskosť každým dňom čoraz viac rastie spolu so svätým a verným Božím ľudom.

Pretože byť pápežom je tiež proces. Človek nadobúda vedomie toho, čo znamená byť duchovným pastierom. A v tomto procese sa človek učí byť dobrotivejším, milosrdnejším a predovšetkým trpezlivejším, ako náš Boh Otec, ktorý je taký trpezlivý. Viem si predstaviť, že všetci pápeži na začiatku svojho pontifikátu mali pocit strachu, závrate ako tí, ktorí vedia, že budú prísne súdení.

Pretože Pán bude od nás biskupov žiadať, aby sme vážne zložili účet zo svojich činov. Prosím vás, aby ste súdili so zhovievavosťou. A aby ste sa modlili za to, aby pápež – nech je to ktokoľvek, dnes som na rade ja –, prijal pomoc Ducha Svätého, aby bol tejto pomoci poddajný.

Modlime sa za pápeža, aby pri vykonávaní svojho poslania naďalej s vierou sprevádzal stádo, ktoré mu zveril Ježiš, vždy s pomocou Ducha Svätého. (Vo videu znejú slová pápeža po jeho zvolení adresované davu veriacich: V tichosti sa modlite nado mnou) Modlite sa za mňa! V môj prospech.“

Novembrový úmysel slovenských biskupov: Aby chudobným a núdznym nechýbala naša pomocná ruka.

Zuzana Klimanová Vatikán( TK KBS, VaticanNews, zk, ml; kj ) 20231102022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]