[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fórum života pozýva 2. novembra zapáliť sviečku za nenarodené deti
P:3, 02. 11. 2023 09:25, DOM

Bratislava 2. novembra (TK KBS) Celoslovenská osvetová kampaň občianskeho združenia Fórum života Sviečka za nenarodené deti vrcholí 2. novembra na deň pamiatky na zosnulých, kedy združenie pozýva zapáliť sviečku a spomenúť si aj na deti, ktoré sa nemohli alebo im nebolo dovolené narodiť sa.

Ide o 21. ročník kampane, ktorý citlivo otvára tabuizovanú tému potratov. 

„Aj tento rok chceme scitlivovať spoločnosť cez umenie, ktoré dokáže hovoriť, keď obyčajné slová nestačia. Strata nenarodeného dieťaťa je neopísateľne boľavá udalosť, o ktorej ženy málokedy hovoria. Aj preto sú potraty tabu témou, čo chceme vo Fóre života meniť, aby si ženy nemuseli niesť svoju bolesť v samote a skrytosti. Cez umenie totiž môžeme veľmi nežne ukázať, čím si prechádzajú,“ približuje tému Sviečky za nenarodené deti hovorkyňa Fóra života Pavla Bicianová.

Kampaň otvoril video spot, v ktorom umelkyňa Janka Kadlecová maľuje skúsenosť a spomienku ženy, ktorá o svoje dieťa prišla pred jeho narodením. Scény s herečkou Adrianou Pinkovou predstavujú emócie, ktoré žena pri strate bábätka prežíva, a všetko to prepája hlas sprevádzajúci nás autentickou skúsenosťou, ktorú si Dominika sama prežila, napísala aj nahovorila.

Fórum života ďalej v rámci kampane pripravilo umeleckú výstavu Strata nenarodeného bábätka: Ako liečiť srdce umením, na ktorej si budete môcť od 6. do 12. novembra pozrieť obraz z video spotu. Otvorí ju diskusia v pondelok 6. novembra o 19:00 v Dome Quo Vadis v Bratislave. Hostkami diskusie sú zakladateľka OZ Tóbi Magdaléna Poloňová, maliarka z video spotu Janka Kadlecová a riaditeľka Poradne Alexis Zuzana Stohlová Kiňová.

Okrem toho Fórum života tento rok mapuje a vzdeláva o pamätníkoch nenarodeným, ktoré sú taktiež umeleckými dielami. Predstavujú spomienku na neviditeľné deti. Na Slovensku ich máme už viac ako sto a kde všade sú, združenie zaznamenáva na mape. Kampaň je možné podporiť kúpou sviečky na mieste predaja, zapálením virtuálnej sviečky na www.sviecka.forumzivota.sk, zaslaním darcovskej SMS v cene 5 eur s textom DMS SVIECKA na číslo 877, darom cez portál darujme.sk alebo bankovým prevodom na účet SK25 0900 0000 0050 3335 7295.

Výnos z verejnej zbierky neinvestičného fondu Fóra života bude použitý na projekty konkrétnej pomoci, ktoré poskytujú psychologické a sociálne poradenstvo a finančnú a materiálnu pomoc pre rodiny, jednotlivcov, neplánované tehotné ženy a matky s deťmi v krízových situáciách a ženy po potrate a šírenie osvety o ochrane života od počatia po prirodzenú smrť, lobovanie za ľudskú dôstojnosť pre každého a za zachovania manželstva ako zväzku muža a ženy a rodiny ako základnej bunky spoločnosti a prinášanie správ o bioetike, ktoré okrem iného upozorňujú na neetické praktiky zaobchádzania s ľudským životom.

Viac informácií o kampani nájdete na www.sviecka.forumzivota.sk.

Fórum života je pro-life, konzervatívne, sekulárne, nestranícke, neziskové, občianske združenie apelujúce na dôležitosť ochrany života od počatia po prirodzenú smrť a ochrany rodiny ako základnej bunky spoločnosti. Svojimi aktivitami scitlivuje verejnú mienku v prospech života, pozitívne komunikuje hodnotu života a ľudskú dôstojnosť a navrhuje systémové riešenia v oblasti ochrany ľudského života a jeho dôstojnosti. Pôsobí v regiónoch, kde konkrétne pomáha, a je platformovou viac ako päťdesiat organizácií a stoviek jednotlivcov od roku 2001.( TK KBS, az, ml; kj ) 20231102019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]