[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nové číslo dvojmesačníka NOVÉ MESTO stavilo na evanjelizačné výzvy dneška
P:3, 31. 10. 2023 12:57, DOM

Bratislava 31. októbra (TK KBS) Nové mesto v novom čísle časopisu ponúka podnetné zamyslenia od prezidentky a spoluprezidenta Hnutia fokoláre, pápeža Františka, články k Synode o synodalite, Františkovej ekonomike a iné.

Podujatie s názvom Františkova ekonomika nebolo len ďalšou konferenciou o hospodárstve, ale o revolučnom pohľade na spôsob, akým by mala ekonomika fungovať a ako by mala ľuďom slúžiť. Medzinárodné hnutie, inšpirované slovami a skutkami svätého Františka z Assisi a iniciované pápežom Františkom, prináša do centra pozornosti iné hodnoty. Aké konkrétne hodnoty, to sa čitatelia dozvedia v článku o tejto konferencii s názvom 25.hodina

Dozvuky z návštevy spoluprezidenta Hnutia fokoláre stále rezonujú v myšlienkach tých, s ktorými sa stretol. Najväčšia výzva dneška je podľa neho antropologická. „Byť verným, ale tvorivým, dynamickým spôsobom znamená, že človek, ktorý je skutočne verný aj svojej tradícii, je ten, kto ju aktualizuje v prítomnosti,“ uviedol v rozhovore pre redakciu. Čitateľ sa dozvie, ako Jesús Morán vníma polarizáciu, dialóg, úlohu žien v Cirkvi a pontifikát pápeža Františka. Tiež si prečíta jeho odkaz bohoslovcom, členom Hnutia fokoláre, animátorom, ktorí sa venujú formácii mladých. 

Portál nm.sk oslávil v spoločnosti priateľov svoje piate narodeniny. Od roku 2018 publikuje články, rozhovory, reportáže, podcasty zo života spoločnosti a Cirkvi v duchu otvorenosti a hľadania toho, ako nájsť spoločnú reč tam, kde sa zdá, že jej niet. Okrem zaujímavostí z redakcie sa čitateľ dozvie, kto sú priaznivci a podporovatelia nm.sk, čo si o portáli myslia a prečo ho odporúčajú.

Prehľad najsilnejších myšlienok, ktoré zazneli na tohtoročnej mierovej konferencii s názvom Odvaha pre mier, organizovanej katolíckou Komunitou Sant’Egidio, zvedavého čitateľa chytí za srdce. Je dôkazom toho, že dohoda je možná. V tomto prípade podpisom výzvy na mier pri Brandenburskej bráne, zástupcami približne štyridsiatich náboženstiev vrátane kresťanov, židov a moslimov, hinduistov, budhistov, šintoistov, sikhov, zen budhistov a zoroastriánov, tiež významných politických lídrov a laikov. 

Čitateľ sa taktiež motivuje článkami na tému: Boh nás potrebuje; Vierou svedčiť o slobode; Nič si neplánujem, každý deň mi prinesie nové výzvy; Urob sama, čo môžeš; Tvoj dar bol pre mňa ako zázrak; Poriadok je pre blbcov, inteligent zvláda chaos; Láska prekoná všetko; či o tom, ako transformovať talianske väznice z nákladovej položky na zdroj hodnôt a ďalšie.

Športovci sa motivujú rozhovorom s triatlonistkou Romanou Gajdošovou, umelci sa nadchnú vianočnou pohľadnicou Miroslavy Trizuliakovej, poeti sa uchvátia básňami Klausa Hemmerleho a deti určite poteší knižný vianočný darček s názvom Matka Tereza nielen deťom a Mária je prekrásna, ktoré sú pre podporovateľov vo vianočnej zľave 20 %.  
Náhľad časopisu si môžu záujemcovia pozrieť na portáli nm.sk a objednať na tel. č. 0911 445 626 alebo vyplnením tohto formulára. Pre farnosti je možná zľava. 

Nové mesto je časopis celosvetového Hnutia fokoláre. Prvé vydanie materského talianskeho časopisu Città Nuova (Nové mesto) sa datuje do roku 1956. Na Slovensku časopis vychádza od roku 1992. Je jednou z 36 verzií, ktoré vychádzajú na celom svete v 22 jazykoch. Čitateľom sa snaží sprostredkovať myšlienky hnutia, ktorými sú jednota, potreba dialógu a uvádzanie evanjelia do praxe života. Pre farnosti prináša nové impulzy pre ich oživenie a aktuality o prebiehajúcej synode.

TK KBS informovala Júlia Kubicová



( TK KBS, nm; kj ) 20231031011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]