[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zhromaždenie Konferencie vyšších rehoľných predstavených sa konalo v Badíne
P:3, 28. 10. 2023 09:26, DOM

Badín 28. októbra (TK KBS) V dňoch 24.– 25.10.2023 sa v Dome Xaver v Badíne uskutočnilo ôsme Zhromaždenie Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku (KVRPS). Zo 72 členov konferencie sa na zasadnutí zúčastnilo 50 vyšších rehoľných predstavených alebo ich delegovaných zástupcov.

Program stretnutia bol bohatý na stretnutia a dôležité informácie. Hlavnou líniou tohto stretnutia bolo rozlišovanie. Zhromaždenie sa začalo úvodným predstavením nových zástupcov jednotlivých spoločenstiev a zhodnotením predchádzajúceho obdobia. Zhromaždenie sa týkalo spolupráce v rôznych oblastiach zasväteného života na Slovensku.

Jeden z prvých hostí zhromaždenia bol Mons. Cyril Vasiľ, ktorý sa venoval téme jesenného zhromaždenia. V prednáške sa dotkol rôznych oblastí rozlišovania. Čo znamená cítiť s Cirkvou a aký je úsudok Cirkvi. To je najťažší spôsob rozlišovania, prijať v rozlišovaní a stotožniť sa s tým. Po prednáške nasledovala diskusia.

Popoludňajší program bol venovaný rozlišovaniu v modlitbe. Rozlišovanie cez modlitbu súhlasu predstavil Edward Groody, ktorý sa venuje aj téme budovania spoločenstva. Bol to čas venovaný tichu a modlitbe, ale aj praktickým ukážkam metódy Centering prayer.

Druhý deň zhromaždenia sa začal prácou v komisiách, ktoré pôsobia pri Konferencii vyšších rehoľných predstavených na Slovensku. Jednotlivé komisie predstavili svoju prácu.

Po tomto pracovnom bloku nasledovalo stretnutie s výkonným sekretárom KBS Ivanom Ružičkom, ktorý predstavil prípravu na jubilejný rok 2025 a prizval zasvätených na spoluprácu. O projekte Charis informoval Jozef Mihok. Zástupca Spoločenstva Ladislava Hanusa Marek Novák predstavil ich prácu a časopis Verbum.

Jesenné zhromaždenie KVRPS sa zakončilo svätou omšou, v závere ktorej sa predseda KVRPS poďakoval všetkým prítomným.

Zdroj: kvrps.sk Hermana Matláková, SMVS( TK KBS, kv, fc, hm, ml; pz ) 20231028005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]