[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozvalo deti k DOBROčinom, zapojilo sa viac ako 90 skupín
P:3, 24. 10. 2023 16:05, DOM

Bratislava 24. októbra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí stále pozýva deti a mladých zapojiť sa do konania DOBROčinov. Aktuálne sa do tohto ročníka kampane DOBROčiny zapája viac ako 90 skupín. Väčšinu tvoria členské farnosti eRka, no prihlásených je aj viacero školských zariadení a rodín. Do DOBROčinov sa ešte stále môžete prihlásiť aj vy so svojim stretkom, triedou alebo rodinou.

„Chceme spolu s deťmi pretvárať tento svet na krajšie miesto pre všetkých. Počas DOBROčinov chceme počúvať deti a spoločne sa s nimi pozrieť na potreby miestnej komunity, chceme odvážne pomôcť tam, kde je to najviac potrebné,“ vysvetľuje zámer Monika Vojtašáková, koordinátorka kampane. Uplynulo len niekoľko dní z mesiaca október a mnohé skupinky neváhali a realizovali už prvé stretká v rámci DOBROčinov.

„Každý rok sa snažíme zapojiť do kampane, ktorú robí eRko. Tento rok sme vytvorili dva DOBROtímy. Jeden tím už tradične pomohol s hrabaním lístia pri kostole a druhá skupina piekla koláčiky a vyrobila kartičky s biblickým citátom a venovaním. Takéto balíčky sme potom darovali starkým v susednom domove dôchodcov. Sme radi, že sa nám aj tento rok podarilo zapojiť a šíriť dobro,“ približuje dôvod zapojenia sa so svojou skupinkou do DOBROčinov animátorka Lenka z Rajca. 

„Aj tento rok sme sa rozhodli zapojiť do DOBROčinov, pretože je to kampaň, ktorá nás vyzýva a pomáha nám, kráčať bližšie k Bohu, k stvorenstvu a k ľuďom. Veľmi sme sa potešili téme kampane v tomto roku, ktorá je venovaná práve starým ľuďom, ktorých máme v našej farnosti a okolo nás veľmi veľa. Potreba budovať s nimi vzťahy, tráviť s nimi čas a rozprávať sa je veľmi dôležitá. Starkí sú pokladom našej spoločnosti a preto im chceme dať vedieť, že sú pre nás dôležití. Tradícia zapojenia sa do kampane nám každý rok priniesla krásne zážitky na stretkách a vedeli sme, že tento rok to tak bude tiež,“ dopĺňa animátorka Nika z Podunajských Biskupíc. 

Do kampane sa v tomto roku zatiaľ zaregistrovalo 90 skupín, čo v súčasnosti predstavuje približne 2 230 detí a mladých po celom Slovensku. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne záujemcovia zo strany škôl i farností v ktorých eRko nepôsobí. Zaregistrovať sa je možné ešte stále aj v priebehu kampane na webe DOBRočinov www.erko.sk/dobrociny. Na stránke sú k dispozícii námety na stretká aj grafický balík. 

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet dobrom na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná 2. ročník kampane.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20231024038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]