[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najväčší mládežnícky futbalový klub SDM DOMINO oslavuje 30 rokov
P:3, 19. 10. 2023 11:00, DOM

Bratislava 19. októbra (TK KBS) Futbalový klub SDM DOMINO (Spoločenstvo detí a mládeže Domino) oslavsuje 30 rokov od svojho založenia. Najväčší mládežnícky futbalový klub na Slovensku má v súčasnosti 550 hráčov rozdelených do 27 tímov, z nich sú dva dievčenské. Týždenne sa im na 80 tréningoch venuje 55 trénerov, vrátane kondičných trénerov a fyzioterapeutov.

Špecifikom klubu je dôraz nielen na športový ale aj osobnostný rozvoj mladých ľudí. V tejto sezóne klub začína so stavbou novej budovy s telocvičňami, šatňami a ďalším zázemím. Fond na podporu športu odsúhlasil na jej výstavbu sumu 1 100 000 eur.

Futbalový klub SDM DOMINO splnil v roku 2017 podmienky a bol zaradený medzi kluby s licenciou útvaru talentovanej mládeže. Okrem športového rozvoja detí a mládeže kladie dôraz aj na ich osobnostný rozvoj. „Chceme, aby futbal nebol cieľ, ale prostriedok k zodpovednému a férovému životu, ktorému sa učíme už na ihrisku,“ zdôrazňuje prezident klubu Tibor Reimer.

Celý výchovno-športový proces je realizovaný saleziánskym štýlom v súlade s kresťanskými hodnotami. Na Domine začínal napríklad šprintér a halový majster Európy v behu na 60 metrov Ján Volko. Futbal tu hrávali aj úspešní hokejisti Adam Liška, Martin Fehérváry či Ondrej Rusnák. Odchovankyňou SDM Domino je tiež slovenská futbalová reprezentantka Tereza Mrocková. Viacerí súčasní členovia či odchovanci klubu hrávajú vo futbalových výberoch Bratislavského futbalového zväzu či reprezentácie.

„Začínali sme s 25 chlapcami, aktuálny počet hráčov a trénerov je neporovnateľne vyšší. Cez víkendy sa v priestoroch klubu odohrá v priemere desať domácich západov. Pôvodná budova, ktorú sme začali stavať pred dvadsiatimi rokmi už nepokrýva naše potreby,“ uviedol na margo aktuálnej aktivity klubu predseda Radovan Rumanovič.

V novej budove budú väčšie priestory na kvalitnú silovo-kondičnú prípravu, rehabilitácie, šatne, priestory pre rozhodcov ale aj bezbariérové toalety. Vytvorí sa aj zázemie pre rodičov, aby mali kde stráviť čas počas tréningov, keď čakajú na deti v nepriaznivom počasí. „Rekonštrukcia priestorov nie je iba o zvyšovaní štandardu, je to hlavne o nutnom a hygienicky potrebnom rozšírení zázemia. Preto sa púšťame do veľkého projektu dobudovania priestorov,“ dodal R. Rumanovič. Žiaci SDM Domina hrajú 1. ligu Slovenského futbalového zväzu, dorastenci bojujú v 2. futbalovej lige. Časť mužstiev hrá ligu Bratislavského futbalového zväzu.

Najdôležitejšiu časť financií získal klub z Fondu na podporu športu, ale stále potrebuje peniaze na dofinancovanie tohto náročného projektu. Preto spúšťa aj darcovskú kampaň na dobudovanie priestorov DAJ NA TO!, prostredníctvom ktorej sa snaží vyzbierať financie na tento projekt. Viac informácii na Daj na to – SDM Domino.

Deň otvorených dverí v SDM DOMNO

Narodeniny Domina oslávi počas Dňa otvorených dverí slovenská futbalová legenda a manažér slovenskej reprezentácie Marek Hamšík. „Po ukončení kariéry sa venujem rozvoju mládežníckeho futbalu v svojom klube Hamsik Academy v Banskej Bystrici. Viem preto, koľko práce a úsilia zo strany trénerov a aj rodičov je za fungovaním a rozvojom mládežníckeho futbalového klubu,“ uviedol M. Hamšík, ktorý mladým Domiňákom želá, aby sa „športu venovali s vášňou a ten im prinášal maximum radosti.“ Súčasťou podujatia je aj autogramiáda Mareka Hamšíka.( TK KBS, dom, ml; pz ) 20231019020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]