[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sociálna subkomisia Teologickej komisie KBS má novú webstránku
P:3, 18. 10. 2023 11:55, DOM

Bratislava 18. októbra (TK KBS) Sociálna subkomisia Teologickej komisie KBS pripravila novú webstránku, ktorá mapuje jej činnosť a aktivity.

„V rámci projektu Spoznaj svoj dom mapujeme dobročinné katolícke iniciatívy, zviditeľňujeme ich, a snažíme sa posilniť ich v ich činnosti a aj pripravenosti prijímať dobrovoľníkov. Cieľom je taktiež, aby diecézni biskupi poznali pomáhajúce katolícke iniciatívy a mohli sa o ne oprieť a ukázať svetu pomáhajúcu tvár svojej diecézy, ako aj celého Slovenska. Okrem miestnych iniciatív sa budeme snažiť spolupracovať aj s európskymi a svetovými iniciatívami, najmä s Dikastériom na podporu integrálneho ľudského rozvoja a so Sociálnou komisiou COMECE. Pre pomáhajúce iniciatívy je taktiež dôležité legislatívne prostredie a zabezpečenie akejsi vyváženosti medzi spontánnou a inštitucionálnou láskou k blížnym, ktorá sa prejavuje v dobročinných dielach Cirkvi a jej reguláciou alebo formalizáciou našou a európskou legislatívou. V neposlednom rade sa sústredíme na mladých, aby spoznali sociálnu náuku Cirkvi, aby sa stala súčasťou ich praktického života tak, ako to bolo v rámci P18 a T22,“ povedala tajomníčka subkomisie Katarína Hulmanová.

Sociálna subkomisia je poradný orgán KBS a predsedu subkomisie Mons. Petra Rusnáka, bratislavského eparchu. Subkomisia  vníma ako svoje vlastné poslanie službu pomáhajúcim, spájanie a synergiu. Snaží sa  spájať katolícke pomáhajúce štruktúry a inštitúcie, podnecuje vzájomnú spoluprácu a agendu tak, ako je spojená v rámci Dikastéria na podporu integrálneho ľudského rozvoja.

Sociálna subkomisia Teologickej komisie KBS povzbudzuje a podporuje iniciatívy katolíckych inštitúcií, ktoré sa zaviazali rešpektovať dôstojnosť každého človeka a potvrdzovať hodnoty spravodlivosti a mieru, a pomáhať ľuďom v núdzi, zviditeľňuje verejnoprospešnosť Cirkvi v civilnej spoločnosti, ale aj vo svojom vlastnom prostredí, sieťuje, vzájomne informuje a koordinuje pomáhajúce iniciatívy v rámci možností a kompetencií. Zároveň podporuje, sprevádza a vzdeláva pomáhajúcich, snaží sa senzibilizovať veriacich voči potrebám núdznym, upriamiť ich snahy pomáhať na existujúce pomáhajúce inštitúcie, a taktiež na poznanie a žitie Sociálnej náuky Cirkvi, podporuje rozvoj dobrovoľníctva v týchto inštitúciách a komunikuje s občianskou spoločnosťou a verejnými inštitúciami.( TK KBS, kh, ml; pz ) 20231018022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]