[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež: 17. október je dňom modlitieb a pôstu za mier vo Svätej zemi
P:3, 16. 10. 2023 12:30, ZAH

Vatikán 16. októbra (VaticanNews) Po modlitbe Anjel Pána v nedeľu 15. októbra pápež František povzbudil veriacich, aby sa zjednotili s cirkvou vo Svätej zemi a vyhlásil 17. október za deň modlitieb a pôstu za mier. Vyzval na prepustenie rukojemníkov zadržiavaných v Gaze a na garantovanie humanitárnych koridorov.

Svätý Otec František povedal, že s veľkou bolesťou sleduje dianie v Izraeli a Palestíne. Myslí najmä na tých najmladších a starších. Obnovil svoju výzvu na prepustenie rukojemníkov a veľmi prosil, aby sa obeťami konfliktu nestali deti, chorí, starí ľudia, ženy a všetci civilisti. 

Žiadal, aby sa dodržiavali humanitárne práva, najmä v Gaze, kde je naliehavo potrebné zaručiť humanitárne koridory, preto povedal: „Už bolo zabitých veľmi veľa ľudí. Žiadam, aby sa neprelievala ďalšia nevinná krv ani vo Svätej zemi, ani na Ukrajine, ani nikde inde. Už toho bolo dosť. Vojna je vždy prehrou!“

„Modlitba je tichou a svätou silou, ktorá odoláva diabolskej sile nenávisti, terorizmu, vojny,“ zdôraznil pápež. Vyzval všetkých veriacich, aby sa pripojili k Cirkvi vo Svätej zemi a zasvätili modlitbe a pôstu za mier utorok 17. októbra. Po tejto výzve sa pápež spolu s veriacimi zhromaždenými na Námestí sv. Petra pomodlil modlitbu Zdravas Mária. Svätý Otec vyzval na humanitárnu pomoc v Náhornom Karabachu a na zabezpečenie miest kultu a kláštorov, ktoré sa tam nachádzajú.

Pápež František tiež poukázal v nedeľu na zverejnenú apoštolskú exhortáciu s názvom C'est la Confiance (Toto je dôvera) pri príležitosti 150. výročia narodenia svätej Terézie od Dieťaťa Ježiša a Svätej tváre. Pápež tiež vyjadril svoju blízkosť židovskej komunite v Ríme, ktorá si v pondelok pripomenie 80. výročie deportácie Židov z geta do koncentračného tábora Auschwitz.

Martin Jarábek Vatikán( TK KBS, VaticanNews, mj, ml; kj ) 20231016019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]