[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (42)
P:3, 16. 10. 2023 08:45, DOM

Bratislava 16. októbra (TK KBS) Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (42).

Televízia LUX

Pondelok 16. októbra 2023:
- 8:30 Týždeň s ... farnosťou Zubák
Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.
- 13:05 Liberia: Krajčírov sen
Mladí ľudia v Zorzore v Libérii sa v niečom podobajú na tých našich na Slovensku. Túžia po lepšom živote, chcú cestovať a baví ich šport. Ale podmienky sú ťažšie. Aj Ballah Flomo má svoj sen. Chce byť futbalistom. Musí však prekonať mnoho prekážok.
- 21:00 U Nikodéma (Synodalita na Slovensku – názory, kritika, nádeje)
V Ríme sa zišli biskupi z celého sveta na Synode o synodalite, ktorej predchádzali predošlé fázy synodálneho procesu, od farskej úrovne k diecéznej, celonárodnej, kontinentálnej až po dnešok. V relácii U Nikodéma sa budeme rozprávať o tomto výnimočnom procese s osobitným zreteľom na celoslovenskú syntézu.

Utorok 17. októbra 2023:
- 14:15 V škole Ducha (O zmierení 2)
Duchovná obnova s Mons. Dušanom Lukáčom nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.
- 17:30 Svätá omša z Brna – Petrova
Priamy prenos svätej omše pri príležitosti spoločného zasadnutia KBS a ČBS.
- 20:50 Posvätné miesta kresťanskej viery (Kostol sv. Lazára v Betánii) (dokument)
Na mieste tohto najväčšieho Ježišovho zázraku - vzkriesenie Lazára - bola v 4. storočí postavená bazilika, okolo ktorej sa rozvinulo mesto.

Streda 18. októbra 2023:
- 8:50 Milión detí sa modlí ruženec
Modlitba svätého ruženca za účasti detí zo CZŠ v Malackách.
- 11:00 Serra: Stále vpred, nikdy späť (Rytieri Svätého Kríža)
Prvými evanjelizátormi dnešnej Kalifornie boli františkáni. Jedným z nich bol Hunípero Serra, pochádzajúci z Baleárskych ostrovov, s náturou ostrovana, s dušou Katalánca a so srdcom, ktoré horelo len pre Krista a evanjelizáciu. Prvá časť dokumentu s hranými časťami vám priblíži jeho život, štúdiá aj pôsobenie v Novom svete.
- 20:30 Zneužívanie (1)
Sexuálne zneužívanie detí zraňuje tých najbezbrannejších. Obete trpia v osamelosti, bez pomoci a keď po rokoch nájdu odvahu prehovoriť, často sú opäť traumatizované reakciou spoločnosti, ktorá je nedostatočne informovaná o vážnosti tejto problematiky. Preto sme pripravili sériu krátkych videí, v ktorých sa vám pokúsime priblížiť túto náročnú tému. Odborníci odpovedia na množstvo otázok, napr. ako postupovať, ak sa nám obeť zdôverí, kam sa obrátiť o pomoc a mnoho ďalších cenných a praktických informácií.

Štvrtok 19. októbra 2023:
- 10:20 Správy zo Svätej zeme
Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.
- 18:30 Spojení vierou
Z hlbín kanadského lesa sa dostaneme aj do zákutí životného príbehu slovenského učiteľa Martina Lavríka. Náš hosť si s nami zaspomína, ktorí ľudia ho vo viere ovplyvnili najviac, no tiež na to, že začiatky v Kanade neboli jednoduché. Prečo je však podľa neho zachovanie materinského jazyka pre ďalšie generácie Slovákov žijúcich v zahraničí dôležité sa dozviete v ďalšej časti relácie Spojení oceánom.
- 19:45 Svedectvo
Svedectvá ľudí, ktorí našli odvahu a svedčia o tom, ako sa ich dotkol Boh.

Piatok 20. októbra 2023:
- 10:50 Svätá omša zblízka (Liturgické predmety)
Symbolika chleba a vína, ktoré kňaz premieňa na Kristovo telo a krv, aké nádoby a iné predmety sa používajú na svätej omši, aké rúcha používa kňaz pri slávení liturgie a čo znamenajú jednotlivé liturgické farby? Toto všetko a omnoho viac sa dozviete v ďalšej časti relácie “Svätá omša zblízka”.
- 13:35 Príbehy anjelov (dokument)
Pretty, Viktor, Surprise z Misie sv. Jána v Barbertone v Juhoafrickej republike. Ich príbeh poznáme z filmu Anjeli, v ktorom vystupovali ešte ako malé deti. O desať rokov neskôr sme ich navštívili opäť. Sú to už dospievajúci mladí ľudia, ktorí naďalej odvážne bojujú s vírusom HIV. Nesmierne sa tešia zo života, pracujú na sebe a snívajú...
- 20:40 Zneužívanie (Svedectvo obete)
Katka je mladá žena, ktorá bola v detstve sexuálne zneužívaná kňazom. Dnes o tom vydáva svedectvo, aby pomáhala kňazom a širokej verejnosti porozumieť tejto problematike a prispela k úsiliu o prevenciu sexuálneho zneužívania detí.

Sobota 21. októbra 2023:
- 10:00 Biskupská vysviacka v Spišskej Kapitule
Doterajší farár a dekan v Kežmarku prof. František Trstenský prijme biskupskú vysviacku v Katedrále svätého Martina v Spišskej Kapitule.
- 17:05 Eden ((Ne)úrodný figovník)
V biblickom opise rajskej záhrady sa to stromami len tak hemží, ale len o jednom vieme s istotou povedať, že tam bol - ten, z ktorého si prarodičia ušili zásterky. V Edene ván dnes predstavíme figovník, navštívime záhradu Miles Jesu v Hamuliakove aj krásny nový školský dvor SOŠ sv. Jozefa robotníka v Žiline.
- 20:30 BIBLIA: Abrahám (1/2)
Film rozpráva o živote starozákonného patriarchu Abraháma a je tematicky spätý nielen so zrodom náboženstiev, ale aj s postupným zjednocovaním a formovaním palestínskych kmeňov v jeden národ izraelský.

Relácie pre deti:

Nedeľa 22. októbra 2023:
- 15:25 TV LUX deťom (GU100: Poslušnosť)
Prečo dospelí stále niečo prikazujú a deti ich musia poslúchať? Aj Gu100 by si chcel robiť, čo chce on. Chce napríklad, aby ho Verka naučila hrať na gitare. Ako však aj sám zistí, nie je to možné, pokiaľ Verku nebude počúvať.
- 15:35 Animované biblické príbehy Starého zákona (Dávid a Goliáš)
V tomto rozprávaní o odvahe, viere a smelosti ožíva azda jeden z najznámejších biblických príbehov. Dávid, mladý pastierik, ktorý má rád hudbu a poéziu, vôbec nevyzerá ako záchranca národa. Ale keď sa obor Goliáš, vysoký takmer tri metre, rúha Bohu, mladý Dávid ani chvíľu neváha a vo viere sa postaví obrovi zoči-voči. Napínavý príbeh vás prenesie na bojové pole, kde uvidíte, ako prostredníctvom pokorného chlapca Boh vybojuje veľké víťazstvo. Dávid sa navždy stal súčasťou slávnych dejín Izraela.
- 16:00 Rozprávočka (Medúšik)
Čítanie rozprávok je vždy zábava. V Televízii LUX vám Roman Pomajbo bude čítať o nezbednej včielke, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med – o Medúšikovi. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpustení a láske. Knihu napísal kňaz Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu práve u detí v kostole.

Zdroj: TV LUX, Lucia Páleníková

Rádio LUMEN 

Emauzy - Sväté omše:

Pondelok - Piatok 8:30
Pondelok - Nedeľa 18:00 (druhá a štvrtá sobota - gréckokatolícke liturgie)
Nedeľa 10:30

Sväté omše tento týždeň: 

Pondelok 16. októbra 2023:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Rožňavská novéna; Téma: Krst - brána do života. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: vdp. Jozef Brandys, farár vo farnosti Ožďany

Utorok 17. októbra 2023:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Rožňavská novéna; Téma: Účinky krstu. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: vdp. Martin Bunda, administrátor vo farnosti Jesenské

Streda 18. októbra 2023:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Rožňavská novéna. Téma: Krst a pokánie. Sv. omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: vdp. Ján Mihok, farár vo farnosti Nálepkovo

Štvrtok 19. októbra 2023:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Rožňavská novéna; Téma: Krst a udalosti Veľkej noci. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: osv. p. Jozef Markotán, veľprepošt a farár vo farnosti Tornaľa.

Piatok 20. októbra 2023:
- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici
- 18:00 Rožňavská novéna; Téma: Na ceste s Pannou Máriou k novému človeku. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: vdp. Róbert Sarka, administrátor vo farnosti Červená Skala.

Sobota 21. októbra 2023:
- 9:30 Priamy prenos z biskupskej vysviacky Mons. Františka Trstenského v Spišskej kapitule z Katedrály sv. Martina.
- 18:00 Rožňavská novéna; Téma: Príklad krstných rodičov. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: P. Angelus Štefan Kuruc, O. Praem., farár vo farnosti Poproč

Nedeľa 22. októbra 2023:
- 10:30 Prenos svätej omše z Kostola nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii v Nitre pri príležitosti 100 rokov od príchodu verbistov na Slovensko. Hl. celebrant: Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup.
- 13:00 Rožňavská novéna; Téma: Sviatosť birmovania - plnosť krstnej milosti. Svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. KAZATEĽ: Mons. Dušan Lukáč, dekan dekanátu Brezno a farár vo farnosti Brezno.
- 18:00 Svätá omša z Jezuitského kostola v Bratislave pri príležitosti 8. výročia odchodu do večnosti otca kardinála Jána Chryzostoma Korca, spojená so slávnostnou akadémiou.

Myšlienky dňa - reprízy zamyslení:
Pondelok - Piatok: 16:00

Spravodajstvo:
Krátke správy: Pondelok - Piatok  7:00; 8:00; 10:00; 11:00; 13:00; 14:00
Infolumen: Pondelok - Nedeľa  17:30

Rubriky a relácie vo vysielaní Rádia LUMEN
- 22:30 Spoznávame Bibliu: Náučný program z dielne Trans World Radio International odkrývajúci obsah Knihy kníh (Po. – Pia.)
- 4:50 Deň s modlitbou (Po. – Ne.)
- 5:45 Ranné chvály (Po. – Ne.)
- 7:22 Kalendár prírody (Po. – Pia.)
- 7:30 Počasie s Petrom Jurčovičom
- 9:15 Srdce Európy koláž rôznych tematických reportáží zo Slovenska (Po. – Pia.)
- 15:15; 23:00; 04:25 (Po. – Pia.) Čítanie na pokračovanie
- 19:00 Modlitba posvätného ruženca
- 19:30 Vešpery (Po. – Pia.) a 20:00 (So. – Ne.)
- 19:45 Rádio Vatikán (Po. – Ne.)

Programové tipy:

Pondelok 16. októbra 2023: 
- 10:30 Čítanie zo Starého Zákona
- 11:05 Zaostrené; 20 rokov ochrany života na Slovensku. Hosť: Marcela Dobešová, Fórum života
- 14:15 Povedz mi čo čítaš a ja Ti poviem kto si; Joseph Ratzinger: Duch liturgie
- 14:30 Farmársky klub
- 16:30 Vitaj doma, rodina!; Stratili sme bábätko pri potrate. Hosť: Lucia Kubíny, občianske združenie Tanana.
- 20:00 Gaučing; Andrej Branický: Hľadajte najprv Božie Kráľovstvo a Boh sa o vás postará.
- 21:30 Počúvaj srdcom; Chvály z albumu Gateway Worship Voices speváčky Kari JOBE

Utorok 17. októbra 2023: 
- 10:30 Spoločenský komentár
- 14:30 Moja domácnosť
- 20:00 Duchovný obzor; Vlastný text eucharistickej modlitby. Hostia: Peter Staroštík a Štefan Fábry, liturgisti
- 21:30 Rozhlasová hra; Poviedky Jozefa Gregora Tajovského: Do kúpeľa; Do konca; Prvé hodinky (J.G.Tajovský *18.10.1874)

Streda 18. októbra 2023: 
- 9:30 Čo nového v LUMENE? – Informačný magazín Rádia LUMEN
- 10:30 Sonda do života cirkvi
- 11:00 Rozhovor týždňa; Rozhovor s členmi folklórneho súboru Oprášené krpce zo Žiliny. Rozprávanie seniorov, ktorých celý život sprevádza láska k folklóru.
- 14:30 Zdravotníctvo
- 20:00 Lupa; Spoločnosť dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul v Banskej Bystrici
- 21:00 Fujarôčka moja; Profil slovenského choreografa Igora Kovačoviča.

Štvrtok 19. októbra 2023: 
- 10:30 Prehľad katolíckej tlače
- 11:05 S ružencom na perách
- 14:15 EuroLumen; novinky a aktuality z európskeho parlamentu
- 14:30 Cestovanie
- 20:00 História a my
- 21:00 Gospelparáda; 33.tohtoročné vydanie 15-piesňového súťažného rebríčka SK kresťanskej hudby, za ktorú ste hlasovali+ komentáre, myšlienky svätcov, pozvánky na koncerty.

Piatok 20. októbra 2023: 
- 10:00 Viera do vrecka; Veselo o Saleziánoch - 2. časť
- 16:30 Pútnický víkend
- 20:00 ÚV hovor; Urologické ochorenia a neinvazívne operácie prostaty vodnou parou; hosť: Doc. Stanislav Žiaran, PhD, MPH, urológ
- 21:00 Večera u Slováka 

Sobota 21. októbra 2023: 
- 6:10 Vatikánsky týždenník
- 8:30 Svetielko nebojácni prírodovedci
- 9:00 Kláštory a rehoľný život; Kláštor Kráľovnej anjelov v Ivanke pri Dunaji – Kongregácia Dcér Božskej Lásky
- 9:30 Priamy prenos z biskupskej vysviacky Mons. Františka Trstenského v Spišskej kapitule z Katedrály sv. Martina.
- 15:15 Literárna kaviareň; Rajmund Ondruš - Blízki Bohu i ľuďom.
- 20:15 Od ucha k duchu

Nedeľa 22. októbra 2023: 
- 6:00 – Sviatočné ranné spojenie
- 8:30 – Nedeľná rozprávka a Duchovné svetielko na tému: Zvedavé otázky detského youcatu: čo znamená ctiť ocka a mamku?
- 10:30 Prenos svätej omše z Kostola nanebovzatia Panny Márie na Kalvárii v Nitre pri príležitosti 100 rokov od príchodu verbistov na Slovensko. Hl. celebrant: Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup.
- 12:00 Modlitba Anjel Pána s pápežom Františkom
- 13:00 Rožňavská Novéna; Téma: Sviatosť birmovania - plnosť krstnej milosti. svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Kazateľ: Mons. Dušan Lukáč, dekan dekanátu Brezno a farár vo farnosti Brezno.
- 14:00 Vyznania
- 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva
- 15:30 Svetlo nádeje; Veriaci z farnosti Choňkovce radi putujú aj za hranice Slovenska.
- 18:00 Svätá omša z Jezuitského kostola v Bratislave pri príležitosti 8. výročia odchodu do večnosti otca kardinála Jána Chryzostoma Korca, spojená so slávnostnou akadémiou.
- 20:30 Karmel; Dôstojné miesta a pochovávanie nenarodených detí.
- 22:30 Pohoda s klasikou; Mária, naša záchrana - Akatist na sviatok sv. Lukáša. Chrámový zbor sv. Cyrila a Metoda pri Katedrále Narodenia Presv. Bohorodičky v Košiciach, dir. Lucia Lovašová, sóla Jaroslav Lajčiak, archimandrita a Marko Vadász

Zdroj: Rádio LUMEN, Ondrej Rosík

Rádio Mária

Pondelok 16. októbra 2023:
– 16:00 Sv. Margita Mária Alacoque a prisľúbenia Božského Srdca, hosť: sr. Klára Krnáčová z Kongregácie sestier Tešiteliek Božského Srdca Ježišovho, relácia: Radosť z viery
– 18:00 Gréckokatolícka liturgia z Baziliky Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine
– 19:00 Premodlime Slovensko – gréckokatolícky ruženec

Utorok 17. októbra 2023:
– 10:00 Sv. Ignác Antiochijský, biskup a učeník, vedie: doc. HEDr. Ľuboslav Hromják, PhD., relácia: Poklad viery
– 14:00 Dejiny Cirkvi, vedie: doc. HEDr. Ľuboslav Hromják, PhD.
– 16:00 Cliptime – stretnutie mládeže Bratislavskej arcidiecézy, hosť: Martin Monsberger, relácia: Radosť z viery

Streda 18. októbra 2023:
– 8:30 Milión detí sa modlí ruženec - radostný ruženec so žiakmi zo Základnej školy Matky Alexie z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave
– 9:15 Sebaprijatie a sebapoznanie – prednáška pre mladých vysielaná z Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa, vedie: Mgr. Miroslav Schlesinger, koordinátor v oblasti prevencie kriminality
– 11:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova za všetkých živých a zosnulých členov Rodiny Rádia Mária, celebruje: P. Ladislav Csontos, SJ
– 13:00 Milión detí sa modlí ruženec - ruženec svetla s poslucháčmi a žiakmi zo Spojenej školy sv. Františka v Bratislave
– 14:00 „Dobročiny“ alebo Ako spolu pretvárať svet, hostka: Monika Vojtašáková, z hnutia eRko, koordinátorka kampane, relácia: Rozhovory zo štúdia
– 17:15 Milión detí sa modlí ruženec - slávnostný ruženec so žiakmi zo Základnej školy Tupolevova v Bratislave

Štvrtok 19. októbra 2023:
– 14:00 Spiritualita sv. Terezky z Lisieux, 101. časť, vedie: P. Jozef Branko Tupý, relácia: Horčičné zrnko
– 16:00 Svedectvo odpustenia – manželstvo prináša nielen šťastné, ale aj tie menej radostné chvíle. Ako odpustiť neveru vo vzťahu?, relácia: Radosť z viery
– 20:00 Linka duchovnej pomoci - modlitby a príhovory vdp. Jozefa Poláčka za úmysly poslucháčov, volajte 02/32 11 72 70 alebo píšte SMS na 0901 909 919

Piatok 20. októbra 2023:
– 11:00 Svätá omša za všetkých živých a zomrelých členov Rodiny Rádia Mária z Kaplnky Matky vteleného Slova, celebruje: vdp. Peter Repko
– 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva za pokoj a mier vo svete a za všetkých príslušníkov Ordinariátu OS a OZ SR
– 16:00 Teologálne čnosti - láska, hosť: P. Irenej Maroš Fintor, OP, vedie: Viera Mikulová, relácia: Čo na to Tomáš Akvinský

Sobota 21. októbra 2023:
– 08:00 Svätá omša z Farského kostola sv. Filipa a Jakuba v Jakubove
– 09:00 Večeradlo s Pannou Máriou, vedú: členovia Mariánskeho kňazského hnutia
– 10:00 Sv. Faustína, apoštolka milosrdenstva,  vedie: sr. Clareta Fečová, KMBM, relácia: Poklad viery
– 11:00 Cesta za Carlom do Assisi, vedie: Zuzana Mária Švecová a deti, relácia: Klub Carlo – špeciál, repríza
– 12:45, 23:00 Audio divina – zamyslenie nad evanjeliom so sestrami saleziánkami
– 16:00 Apoštolský list sv. Jána Pavla II. O posvätnom ruženci, vedie: vdp. Juraj Augustín

Nedeľa 22. októbra 2023:
– 12:45, 23:00 Audio divina – zamyslenie nad evanjeliom so sestrami saleziánkami
– 18:00 Svätá omša a pobožnosť úcty k sv. Šarbelovi z Kostola sv. Ducha Svätého v Hlohovci, vedie: vsdp. Jozef Schwarz
– 20:00 Like pre organ, vedie: Marta Gáborová

Zdroj: Rádio Mária Slovensko, Daniela Pauhofová,

Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.( TK KBS, ml; ml ) 20231016013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]