[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ekumenická platforma vyhlásila 40 dní pôstu a modlitieb v Nigérii
P:3, 13. 10. 2023 14:30, ZAH

Abuja 13. októbra (Fides) „Jednou z vecí, ktoré spôsobili napätie počas posledného volebného obdobia, bola skutočnosť, že mnohých kresťanov v Nigérii vystrašila predstava, že sa o post prezidenta a viceprezidenta uchádzajú moslimovia. Mnohí sa báli, ale tento strach už opadol,“ povedal profesor Anthony Bature, predseda Katolíckej charizmatickej obnovy Nigérie (CCRN) na Národnom slávnostnom zhromaždení (NaSA). Ekumenická platforma zastupujúca rôzne kresťanské denominácie v Nigérii sa stretla v Národnom ekumenickom centre v Abuji a rozhodla sa vyzvať na 40 dní pôstu a modlitieb za dobro národa od 20. októbra do 30. novembra.

Zástupcovia NaSA ocenili prezidenta Bola Tinubu a viceprezidenta Kashima Shettima za vyváženosť vládnych opatrení a politických nominácií. „Prezident a jeho zástupca nepreukázali nič iné ako vyváženosť v tom, aké politické nominácie urobili,“ zdôraznil Anthony Bature. Bola Ahmed Adekunle Tinubu bol zvolený za prezidenta vo februári a funkcie sa ujal 29. mája minulého roka. Jeho zástupcom je Kashim Shettima, tiež politik moslimského vierovyznania, čím sa vyvrátil nepísaný zvyk, že kresťanský prezident má po boku moslimského zástupcu a naopak. To vyvolalo obavy, že po režime, ktorý mnohí považovali za klientelistický, sa posilní „moslimská“ prítomnosť v správe federácie jeho predchodcu Muhammadua Buhariho.

„Od začiatku volebnej kampane sa šírilo mnoho proroctiev skazy, že Nigéria zhorí a rozpadne sa, ale všemohúci Boh nás udržal pohromade v pokoji, jednote, harmónii a bezpečne nás previedol cez voľby a teraz máme vládu, ktorá bola vytvorená pod vedením nášho schopného prezidenta, senátora Bolu Ahmeda Tinubu a jeho zástupcu, senátora Kashima Shettima,“ povedal Leonard Kawas a generálny dozorca World Harvest Ministry, ktorý viedol ekumenické stretnutie.

„Z Božej milosti máme ako cirkevní vodcovia podľa Pánovho slova povinnosť modliť sa za každú vládu a podporovať ju, a od dnešného dňa máme vládu. Je našou povinnosťou modliť sa za vládu a je našou povinnosťou podporovať pokojnú atmosféru v národe, aby vláda bola schopná vykonávať svoju prácu, na ktorú bola zvolená, pretože v atmosfére chaosu nemožno dosiahnuť zmysluplný pokrok,“ uzavrel.( TK KBS, fid, ml; pz ) 20231013043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]