[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Medžugorí sa zišli priaznivci a zamestnanci organizácie Mary’s Meals
P:3, 13. 10. 2023 13:21, ZAH

Medžugorie 13. októbra (TK KBS) Podporovatelia, priaznivci a zamestnanci organizácie Mary’s Meals sa začiatkom októbra zišli na šiestej oficiálnej ďakovnej púti do Medžugoria, mariánskeho pútnického miesta v Bosne a Hercegovine. Púť, ktorú inicioval Magnus MacFarlane-Barrow, zakladateľ charity, a jeho manželka Julie, privítali ako vynikajúcu príležitosť spojiť sa v modlitbe a rozjímaní.

Podujatie, ktoré sa konalo od 6. do 8. októbra 2023, zorganizovala organizácia Mary’s Meals Medjugorje a jeho cieľom bolo zhromaždiť a inšpirovať mnohých členov rozrastajúcej sa globálnej rodiny charity.

V predchádzajúcich rokoch sa na púti zúčastnili ľudia z mnohých krajín vrátane návštevníkov z Chorvátska, Haiti, Indie, Írska, Kene, Libérie, Malawi, Španielska, Slovenska, Južného Sudánu, Spojeného kráľovstva, Zambie, Zimbabwe a Českej republiky. Doslova celosvetová účasť svedčí o širokom zábere podpornej základne charity a jej programov školského stravovania.

Hlavnou témou trojdňového stretnutia bola modlitba a program odrážal skutočnosť, že dielo Mary’s Meals je „ovocím Medžugoria.“ Pútnici spoločne vystúpili na Podbrdo (kde dochádza k údajným zjaveniam Panny Márie) počas modlitby ruženca a na druhý deň na horu Križevac počas modlitby krížovej cesty.

Každé popoludnie bola možnosť zapojiť sa do modlitby ruženca, medzinárodnej svätej omše a adorácie k Oltárnej sviatosti v priestore za Kostolom svätého Jakuba. V sobotu celebroval arcibiskup Aldo Cavalli anglickú svätú omšu pre Máriine jedlá a pútnici boli pozvaní na osobitné požehnanie pre všetkých členov medzinárodnej rodiny Máriiných jedál.

Bez modlitby by nebolo Mary’s Meals. Preto je táto každoročná púť taká dôležitá – stretávame sa, aby sme sa poďakovali za dar Máriiných jedál a aby sme sa prihovorili za celú rodinu Máriiných jedál. Takto kráčame vpred s dôverou v Božiu prozreteľnosť,“ vysvetlil hlavný cieľ stretnutia Magnus.

Okrem pútnikov na mieste sa mnohí ďalší účastníci pripojili k online programu a modlili sa spolu s mnohými ďalšími ľuďmi na celom svete.

Zdroj: Cirkev.cz( TK KBS, cirk, ml; pz ) 20231013039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]