[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Akreditácia pre médiá na biskupskú vysviacku Františka Trstenského
P:3, 13. 10. 2023 10:50, PRE

Spišská Kapitula 13. októbra (TK KBS) Doterajší farár a dekan v Kežmarku František Trstenský, ktorého 8. septembra pápež František vymenoval za nového spišského biskupa, prijme biskupskú vysviacku v sobotu 21. októbra 2023 o 10:00 v Katedrále svätého Martina v Spišskej Kapitule. Zároveň prevezme úrad spišského diecézneho biskupa. 

Biskupskú vysviacku prijme vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou Mons. Bernarda Bobera, košického arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska. Spolusvätiteľmi budú Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku a Mons. Andrej Imrich, emeritný spišský pomocný biskup.

Informácie pre médiá

Upozorňujeme, že slávnosť je rozdelená na verejnú a neverejnú časť. Na verejnú časť, ktorá je spojená s monitorovaním slávnostnej svätej omše spojenej s biskupskou vysviackou, sa vyžaduje akreditácia. Na neverejnú časť budú mať prístup iba vopred pozvaní hostia.  

Prosíme zástupcov médií, ktorí majú záujem o účasť na biskupskej vysviacke, aby sa vopred akreditovali zaslaním údajov (meno, redakcia, funkcia, dátum narodenia, číslo OP,  mobil, email) na adresu akreditacia@tkkbs.sk najneskôr do piatku 20. októbra 2023 do 12:00.

Vzhľadom na viaceré opatrenia (uzatvorené budú viaceré ulice, prístupové cesty a parkoviská) prosíme zástupcov médií, aby prišli ku hlavnému vchodu Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka (Spišská Kapitula 12, 053 04  Spišské Podhradie) najneskôr do 9:30. V miestnosti pri vrátnici si budú môcť zložiť svoje osobné veci. 

V tejto miestnosti bude zároveň tzv. press miestnosť, v ktorej budú k dispozícii stoly, stoličky, možnosť pripojenia sa na internet a malé občerstvenie. Pre médiá nie je zabezpečené parkovanie.

Upozorňujeme na povinnosť mať so sebou občiansky a novinársky preukaz, ktorými sa po vstupe do miestnosti preukážu. Prosíme a odporúčame prísť vo formálnom spoločenskom oblečení – optimálne v čiernej, šedej a bielej farbe. Prosíme zároveň, popri mediálnej činnosti, čo najviac rešpektovať atmosféru modlitby a pokyny usporiadateľov.

Novinári sa môžu pohybovať v press miestnosti a v exteriéri Spišskej Kapituly. Štandardný foto a videotermín (s možnosťou urobenia si záberov z obradu biskupskej vysviacky a svätej omše) bude v časti svätej omše, kam pôjde skupina novinárov (alebo jednotlivci) spolu so zodpovedným za médiá. 

Upozorňujeme vopred, že priestor bude limitovaný, keďže zo slávnosti prinesú priamy prenos RTVS, TV LUX a Rádio LUMEN.

Keďže ide o podujatie veľkého významu a zároveň veľkého množstva ľudí, počas slávnosti nebude umožnený voľný pohyb médií vo vnútri katedrály. V priestoroch svätyne sa budú pohybovať iba vopred určení fotografi z dôvodu dôstojnosti obradov a priamych prenosov. 

Po skončení svätej omše bude brífing s novým biskupom Spišskej diecézy. Miesto a časť brífingu bude upresnené počas slávnosti v press miestnosti, resp. u zodpovedného za médiá. V prípade akýchkoľvek doplňujúcich otázok ohľadom práce novinárov a pracovníkov médií v súvislosti s programom biskupskej vysviacky prosíme kontaktovať Michala Lipiaka, 0908 640 836, lipiak@kbs.sk.( TK KBS, sd, tk, ml; pz ) 20231013034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]