[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

ACN pozýva k modlitbám za zosnulých a daru omše pre duše v očistci
P:3, 13. 10. 2023 09:10, DOM

Bratislava 13. októbra (TK KBS) Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi pozýva k možnosti darovať omšový milodar. „Obetujte svätú omšu za duše, ktoré už nemajú nikoho, kto by sa za ne modlil. Pomôžme im spoločne, aby vošli do nebeskej radosti,“ píše Miroslav Dzurech z ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

„Keď si začiatkom novembra spomíname na všetkých zosnulých veriacich, prosíme milosrdného Pána aj za duše, ktoré ešte nie sú v plnom spoločenstve jeho radosti. Duše v očistci sú najviac odkázané na naše modlitby a obety, pretože si vlastným pričinením už nedokážu pomôcť. V Cirkvi však na nikoho nezabúdame. Je veľa ľudí, ktorí dávajú odslúžiť svätú omšu za zabudnuté a opustené duše v očistci. Modlitba za zosnulých je jedným zo skutkov duchovného milosrdenstva,“ hovorí Dzurech. Dodáva, že darovať omšový milodar cez ACN je bezpečné a schválené Kongregáciou pre klérus.

Pozývam vás dnes, pripojte sa aj vy k modlitbe za zosnulých, a dajte odslúžiť svätú omšu za svojich blízkych a priateľov, za tých, ktorí už nemajú rodinných príslušníkov, za tých, ktorí zomreli osamelí, za duše kňazov a rehoľníkov, za obete vojen a násilia a za nenarodené deti. Váš úmysel svätej omše a s ním spojený milodar pošleme v plnej výške, pomôžeme kňazom v chudobných krajinách, ktorým chýba iný zdroj živobytia a kňazi odslúžia svätú omšu na váš úmysel, dobrodinca ACN,“ uvádza Miroslav Dzurech z ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Svätá omša za vašich blízkych
Svätá omša za tých, za ktorých sa nikto nemodlí

Zdroj: Pápežská nadácia ACN Pomoc trpiacej Cirkvi( TK KBS, acn, ml; kj ) 20231013020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]