[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

MIVA hľadá podporu pre slovenskú misionárku, ktorá pôsobí v Bolívii
P:3, 13. 10. 2023 08:45, DOM

Bratislava 13. októbra (TK KBS) MIVA Slovensko hľadá podporu pre slovenskú misionárku, ktorá pôsobí v Bolívii. Ide o projekt zabezpečenia automobilu pre Misijnú kongregáciu služobníc Ducha Svätého v Bolívii. Ako regionálna predstavená tam už druhý rok pôsobí slovenská rehoľná sestra – sestra Sára Tokarčíková. Vo Farnosti sv. Jána Krstiteľa v meste Santa Cruz de la Sierra spravujú farskú charitu, jedáleň pre deti a starých a opustených ľudí. Poskytujú zdravotnícku službu, no ich prioritou – ktorou ich poveril miestny biskup – je pastoračná práca v najväčšej väznici v Bolívii.

„Táto väznica je taká veľká, že tvorí ,väzenské mesto' a žije tam až 3500 ľudí – kde rodičia majú pri sebe aj deti do šesť rokov. Je to periféria – najchudobnejšia a veľmi nebezpečná časť. Jedna rehoľná sestra z kongregácie je aj riaditeľkou škôlky vo väznici. Cesty sú piesočnaté – v čase sucha sa tu tvorí veľa prachu a v čase dažďov sa piesok premení na blato. Bez auta by svoju činnosť vôbec nemobhli vykonávať, preto oslovili organizáciu MIVA Slovensko, aby sme im so zabezpečením auta pomohli. Tak aj vy, ak sa cítite byť oslovení a viete pomôcť, budeme vďační, ak tento projekt podporíte a aj v Bolívii bude za nejaký čas môcť jazdiť auto od dobrodincov zo Slovenska. Všetky informácie nájdete aj na webstránke: Auto do Bolívie - MIVA Slovensko," informovala Barbora Molnárová.

Bolivia, MIVA, plagat

MIVA Slovensko je charitatívnou organizáciou Katolíckej cirkvi. Od roku 1998 pomáha misionárom so zabezpečovaním dopravných prostriedkov v mieste ich pôsobenia. Po viacerých už zrealizovaných projektoch v tomto roku (Tanzánia, Ukrajina, Keňa) chce MIVA Slovensko pomáhať ďalej. Všetky doterajšie podporené projekty je možné nájsť na webovej stránke www.mivaslovensko.sk.

Zdroj: MIVA Slovensko( TK KBS, miv, ml; kj ) 20231013018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]