[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charita poskytuje pomoc ľuďom, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy
P:3, 11. 10. 2023 13:35, DOM

Bratislava 11. októbra (TK KBS) Slovenská katolícka charita (SKCH) sa aktívne zapája do pomoci ľuďom, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy v dôsledku rôznych kríz a konfliktov. Organizácia poskytuje prvú pomoc formou teplého jedla, diek, pršiplášťov, a hygienických potrieb, predovšetkým matkám s deťmi, aby im pomohla zvládnuť náročnú situáciu.

„V týchto časoch kríz a núdze je dôležité spojiť sily a pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Naša organizácia sa snaží poskytnúť útechu a podporu tým, ktorí boli donútení opustiť svoje domovy a hľadať bezpečie inde,“ povedal generálny sekretár SKCH Miroslav Dzurech.

Bratislava, charita, pomoc, migranti

Slovenská katolícka charita vyhlasuje materiálnu zbierku, do ktorej sa môže zapojiť aj široká verejnosť. Ľudia, ktorí chcú pomôcť, môžu priniesť deky do zariadenia Samária na Nevädzovej 4 v bratislavskom Ružinove každý štvrtok od 16:00 do 18:00. Zároveň umožňuje verejnosti prispievať k ich úsiliu zakúpením teplého obeda prostredníctvom darcovskej stránky na https://charita.darujme.sk/kupte-teply-obed/.

„Vaše finančné príspevky nám umožňujú poskytovať teplé jedlo pre ľudí, ktorí prišli o všetko. Každý dar prispieva k pocitu bezpečia a sýtosti, ktoré môžeme poskytnúť tým, ktorí sú najviac zraniteľní,“ dodal Dzurech.

„Charita spustila aj dobrovoľnícky formulár, na ktorom sa môžete prihlásiť na vydávanie teplých jedál. Dobrovoľníci sú srdcom každej organizácie a ich ochota pomáhať je nepostrádateľná. Tým, ktorí chcú venovať svoj čas a energiu, ďakujeme a vyzývame ich, aby sa zapojili cez náš dobrovoľnícky formulár. Ďakujeme,“ dodala Monika Molnárová z charity.

K správe bolo vydané AUDIO( TK KBS, mm, ml; kj ) 20231011042   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]