[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolský nuncius prijal spoluprezidenta Hnutia fokoláre Jesúsa Morána
P:3, 11. 10. 2023 08:39, ZAH

Bratislava 11. októbra (TK KBS) V pondelok 9. októbra 2023 v sídle Apoštolskej nunciatúry v Bratislave prijal apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli spoluprezidenta Hnutia fokoláre katolíckeho kňaza Jesúsa Morána. Sprevádzal ho burundský kňaz Innocent Thibaut Ndoreraho, zodpovedný za medzinárodné Centrum pre bohoslovcov, ktorí žijú podľa spirituality jednoty. So spoluprezidentom hnutia prišli na nunciatúru aj zástupcovia Hnutia fokoláre zo strednej a východnej Európy a zo Slovenska.

„Vo vzájomnej výmene skúseností prežitých v rôznych častiach sveta a v rôznych spoločensko-politických podmienkach vystúpila do popredia potreba svedčiť o autentickom kresťanskom živote, evanjelizovať a aktualizovať posolstvo evanjelia, vteľovať ho do dnešného sveta, ktorý prežíva stále nové výzvy,“ informovala Eliana Becotto. Hovorilo sa aj o dôležitosti formácie seminaristov, pričom sa spomenulo stretnutie Jesúsa Morána a Thibauta Ndorerahoa v nitrianskom seminári na tému generatívnej pastorácie, ktorá sa nezameriava na čísla, ale na vzťahy a na spiritualitu spoločenstva.

Spoluprezident Hnutia fokoláre ďalej nuncia informoval o stretnutiach s komunitou hnutia na Slovensku. Medzi inými sa uskutočnilo stretnutie s kňazmi a rehoľníkmi, ako aj s formátormi mládeže, na ktorom Jesús Morán kládol dôraz na sprevádzanie a na potrebu kráčať spolu s mladými.

Na záver nasledovala chvíľa spoločnej modlitby v kaplnke nunciatúry. „Slová modlitby vyjadrovali spoločnú prosbu za pokoj vo svete, najmä vo Svätej zemi a na Ukrajine, ako aj za zdarný priebeh biskupskej synody v Ríme,“ dodala Becotto.( TK KBS, eb, ml; kj ) 20231011011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]