[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Florbalový turnaj arcidiecézy vyhrali mladí z farnosti Krista Kráľa v Prešove
P:3, 09. 10. 2023 14:05, DOM

Košice 9. októbra (TK KBS) Arcidiecézne centrum pre mládež (ACM) v Košiciach zorganizovalo prvý ročník Florbalového turnaja mládeže Košickej arcidiecézy. Uskutočnil sa v sobotu 7. októbra v telocvični ZŠ Sibírska v Prešove-Sekčove. Súťažilo sa v jednej vekovej zmiešanej kategórii chlapcov a dievčat od 15 do 30 rokov. Na turnaji sa zúčastnilo celkovo 15 družstiev s počtom 120 účastníkov z rôznych farností a spoločenstiev Košickej arcidiecézy. Na turnaji pomáhali dve dobrovoľníčky ako rozhodkyne, jedna zdravotníčka a dobrovoľníci.

Program turnaja sa začal registráciou a zápasmi v štyroch skupinách. Po obede sa popoludní hrali dva semifinálové zápasy, zápas o 3. miesto a nakoniec samotné finále. Turnaj sa ukončil slávnostným vyhlásením jednotlivých víťazov a odovzdávaním cien v podobe troch víťazných a putovného pohára. Na 3. mieste skončilo družstvo mladých z farnosti sv. Cyrila a Metoda z Košíc-Krásnej. Na 2. mieste sa umiestnilo družstvo mladých vysokoškolákov z Univerzitného pastoračného centra sv. Košických mučeníkov v Košiciach. Na 1. mieste a zároveň celkovým víťazom turnaja sa stalo domáce družstvo mladých z farnosti Krista Kráľa v Prešove-Sekčove, ktorí sa zároveň zúčastnia celoslovenského Florbalového turnaja mládeže, ktorý organizuje Rada pre mládež a univerzity KBS v novembri.

Florbalový turnaj zorganizovalo ACM po prvý raz. Je určený pre mládež, chlapcov i dievčatá, a jeho cieľom je vytvoriť priestor pre stretnutie mladých ľudí pri zmysluplných a športových aktivitách, kde môžu zároveň nadväzovať vzťahy a aj takýmto spôsobom prostredníctvom dodržiavania pravidiel i tímovej spolupráce formovať svoju osobnosť, budovať ľudské i morálne hodnoty.

TK KBS informoval Ján Kulan( TK KBS, jku, ml; kj ) 20231009036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]