[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

O dva týždne sa začne 15. ročník série koncertov Godzone tour 2023
P:3, 09. 10. 2023 12:05, DOM

Bratislava 9. októbra (TK KBS) O dva týždne sa začne 15. ročník série evanjelizačných koncertov Godzone tour 2023. Od 23. do 28. októbra 2023 sa bude konať v mestách Prešov, Žilina, Zlín, Brno, Bratislava a Banská Bystrica. Program bude trvať od 18:00 do 21:00, pričom vstup bude ako vždy zdarma. Vstup do haly bude dostupný už od 17:00.

Bratislava, Godzone, turne, plagat

Godzone Tour je originálny hudobno-tanečný program plný modlitby, svedectiev, chvál, divadla a inovatívnej videoprodukcie. Sloganom 15. ročníka je Nebojte sa, slová, ktoré vyhlásil svätý Ján Pavol II. pri prevzatí pápežského úradu. Výzva byť odvážny rezonovala tiež počas Svetových dní mládeže v Lisabone, kde ju pápež František predniesol mladým vo viacerých príhovoroch.

„K povzbudeniu ,Nebojte sa!' sa vraciam aj dnes, lebo mám pocit, že akosi všade vôkol nás narastá kultúra strachu, beznádeje, smrti a tiež sebectva či nezdravého individualizmu. Vidím okolo seba obrovské množstvo strachov, ktoré sa čoraz viac usídľujú v srdciach a mysliach ľudí a ticho našepkávajú, aby sme sa báli,“ povedal k téme turné Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone.

Program turné je známy svojou produkciou na vysokej úrovni. Choreografiu pripravia mená ako Karol Regeci, ktorý pôsobí v Slovenskom národnom divadle a na Novej scéne či Pavol Danko, redaktor TV LUX. O dychovú sekciu sa postará František Džubakovský, bicie má zasa na starosti Samuel Kmotorka, bubeník na voľnej nohe so skúsenosťami zo Slovenskej filharmónie, Opery SND aj z BBC. Spievať na turné bude tradične Július Slovák, ku ktorému sa počas tohto ročníka pridajú Katarína Jura, Mária Podhradská a Marie Vosáhlová z Českej republiky.

S realizáciou Godzone tour každý rok okrem slovenských a českých umelcov pomáha aj nemalý tím dobrovoľníkov. Približne 300-člennému tímu pomáhajú v každom meste aj lokálni dobrovoľníci, pričom turné je financované vo veľkej miere z darov. Okrem služby v technickom zabezpečení, realizačných úlohách, pri stavbe pódia, doprave, dekorovaní pódia či príprave predajného stánku Godzone shopu.

Dobrovoľníci tiež vyjdú do ulíc a škôl, kde budú hlásať radostnú zvesť Ježiša Krista skrze evanjelizáciu vo verejných priestoroch, ale aj dobročinnosťou pri zbieraní odpadkov či stretávaní sa s ľuďmi v sociálnych zariadeniach. Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska. Garantmi projektu sú katolícki kňazi Ondrej Chrvala, Ján Buc a Dominik Markoš.

Bližšie informácie je možné nájsť na stránke tour.godzone.sk.

TK KBS informoval Jakub Ušák( TK KBS, ju, ml; kj ) 20231009030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]