[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Fatimská sobota v Klokočove sa niesla v duchu modlitby za učiteľov
P:3, 09. 10. 2023 10:20, DOM

Košice, 9. október (TSKE) Slávenie Fatimskej soboty 7. októbra v mariánskom pútnickom mieste v Klokočove sa nieslo v duchu modlitby, ktorá spojila učiteľov a zamestnancov nielen cirkevných  škôl, ale aj všetkých pedagógov, ktorí vnímajú kresťanský rozmer vo výchove ako podstatnú súčasť svojho poslania.

Program fatimskej soboty sa začal modlitbou radostného ruženca, ktorý viedol Martin Mati spolu so žiakmi a učiteľmi Strednej odbornej školy pedagogickej sv. Cyrila a Metoda v Košiciach, kde pôsobí ako duchovný správca. V katechéze na tému Ježiš ako učiteľ života otec Martin poukázal na Krista, ktorý nám sám dáva príklad, ako niesť svoj život.

Vyvrcholením slávenia bola archijerejská svätá liturgia, ktorej hlavným slúžiteľom bol vladyka Cyril Vasiľ SJ, arcibiskup, košický eparchiálny biskup. Vladyka Milan Chautur CSsR, emeritný košický biskup, vo svojej homílií poukázal na Presvätú Bohorodičku, ktorá ako matka a rodič vychováva. Prvé odovzdávanie základných postojov a vedomostí sa teda odovzdáva v rodine a patrí do rodiny.

Zdôraznil, že učiteľ v škole je pokračovateľom odovzdávania hodnôt, ktoré boli zasadené v rodine. Vyzdvihol význam autority rodiča a učiteľa, ktoré majú byť pre správne vedenie mladých ľudí v súlade.

V závere svätej liturgie, pred osobným požehnaním pedagógov a zamestnacov škôl, otec Karol Knap, synkel pre školstvo Košickej eparchie, sa obom biskupom i všetkým prítomným poďakoval. Spevom svätú liturgiu sprevádzali učitelia a zamestnanci Cirkevnej spojenej školy v Sečovciach.

Zdroj: TS KE Marek Bogdaň

Fotogaléria( TK KBS, ts ke, mb, ml; kj ) 20231009025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]