[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Ružencové bratstvá sa zišli na 16. púti v Národnej bazilike v Šaštíne
P:3, 04. 10. 2023 11:40, DOM

Šaštín 4. októbra (TK KBS) V sobotu 30. septembra 2023 sa pod záštitou Dominikánskeho mariánskeho centra uskutočnila 16. púť ružencových bratstiev do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Zúčastnili sa jej veriaci z vyše štyridsiatich ružencových bratstiev, spolu približne 800 pútnikov.

Pútnikov z celého Slovenska privítal fr. Matej Šulik, OP, promótor pre ruženec na Slovensku. Po modlitbe radostného ruženca nasledovala prednáška fr. Samuela Lovása, OP, na tému Tomáš Akvinský a úcta k Panne Márii. Spoločne uvažovali nad milosťou, ktorou ju Pán obdaril. Panna Mária bola pri Gabrielovom pozdravení nazvaná „milostiplná“. „A táto milosť je ako duchovná rieka, ktorá sa už dvetisíc rokov rozlieva na ľudí,“ povedal brat Samuel.

Program púte pokračoval spoločnou modlitbou Korunky Panny Márie a obnovením sľubov. Vyvrcholením slávnosti bola svätá omša, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis.

Sastin, ruzencove bratstva, biskup Galis

„Som rád, že sme v národnej bazilike a spoločne sa modlíme. Lebo aj my dnes rozhoduje o situácii na Slovensku. A to nie je málo.“ Podobnú odpoveď dostal nebohý český kardinál František Tomášek na audiencii u Svätého Otca Jána Pavla II. počas bývalého totalitného režimu: „Ako sa máte v Československu?“ „Nám už neostáva nič iné, len modliť sa,“ odpovedal kardinál.

„Eminencia, nemyslite si, že je to málo,“ zdôraznil pápež. V príhovore otec Tomáš vyzval prítomných, aby nezabúdali šíriť modlitbu ruženca aj novým generáciám, aby sa modlili spolu so svojimi deťmi a tak boli apoštolmi vo svojich rodinách. Ľudia dnešnej doby sa izolujú, a pritom sme darom jeden pre druhého. Ruženec je modlitba, ktorá mení človeka znútra.

TK KBS informoval fr. Matej Šulik OP( TK KBS, msu, ml; pz ) 20231004023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]