[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensko pricestoval prezident Caritas Europa Michael Landau
P:3, 03. 10. 2023 10:10, DOM

Bratislava 3. októbra (TK KBS) Ukrajinskí odídenci sú témou pre všetky európske krajiny. Na Slovensku pritom charita urobila mnoho v oblasti integrácie ľudí, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy, uviedol počas návštevy Slovenka prezident Caritas Europa a tiež prezident Caritas Rakúsko Michael Landau.

V rámci návštevy, ktorá sa koná v pondelok a utorok sa zoznámil s jednotlivými projektami Slovenskej katolíckej charity a v programe bola tiež svätá omša v Katedrále sv. Martina. Počas svojej cesty na Slovensku sa rozprával aj s klientami charitného zariadenia Samária v rámci Bratislavskej arcidiecéznej charity. V utorok navštívi trnavské Centrum pomoci človeku, kde sa venujú ľuďom bez domova.

„Nezabúdajme na tých, ktorí sú osamelí. Je veľmi dôležité ako sa naša spoločnosť postará o starých a nevládnych ľudí,“ vyzval Landau. Starnutie populácie sa pritom čoraz viac dotýka aj charitnej práce. „Otázka osamelosti je pritom realitou v mnohých krajinách. Starostlivosť o seniorov v hospicovej starostlivosti je dôležitou otázkou a charitné organizácie Caritas spolu v tejto otázke spolupracujú,“ doplnil.

Pripomenul aj samotný cieľ charitnej práce, zostať nablízku biednym a osamelým. „Európa by bola oveľa chudobnejšia, ak by nebolo práce, ktorú každodenne vykonáva charita. Vnímam, že na Slovensku ide predovšetkým o prácu s bezdomovcami, osamelými ľuďmi a tiež o prácu so seniormi a hospicovú starostlivosť. Táto práca je zároveň aj  vyjadrením viery,“ pripomenul duchovný rozmer charitnej práce.

Slovenská katolícka charita spolupracuje s Caritas Europa napríklad v rámci rôznych pracovných skupín. „Stretávame sa tam s krajinami, ktoré majú rovnaké problémy alebo riešia podobné témy. Je to miesto, kde zdieľame rovnaké hodnoty, projekty a nápady,“ povedala Alexandra Mruk Papaianopol, riaditeľka humanitárnej pomoci a integrácie Slovenskej katolíckej charity.

Slovenská katolícka charita je súčasťou európskeho a celosvetového spoločenstva charít - Caritas Internationalis so sídlom v Ríme a Caritas Europa v Bruseli. Je tak medzinárodne prepojená s inými charitatívnymi organizáciami.

TK KBS informovala Monika Domeniková( TK KBS, mdo, ml; pz ) 20231003014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]