[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spišskej diecéze prevzali dekréty noví absolventi animátorskej školy
P:3, 02. 10. 2023 12:57, DOM

Važec 2. októbra (TK KBS) V Diecéznom centre mládeže vo Važci ukončili formáciu ďalší animátori, ochotní spolupracovať s biskupmi a kňazmi v pastorácii detí a mládeže vo farnostiach. Ako slávnostný prejav zavŕšenia formácie si v sobotu 30. septembra 2023 prebrali od diecézneho administrátora Mons. Jána Kuboša a od vedúcich Diecéznej animátorskej školy certifikáty.

Vazec, novi, animatori

Program sa začal krátkymi príhovormi v kaplnke Diecézneho centra mládeže, nasledovalo odovzdanie certifikátov, modlitba korunky k Božiemu milosrdenstvu a na záver voľná diskusia s otcom biskupom. „Všetkým absolventom blahoželáme a vyprosujeme im horlivosť a ducha apoštolskej spolupráce v pastoračných aktivitách vo farnostiach diecézy. Vďačnosť patrí aj riaditeľovi Komisie pre mládež v Spišskej diecéze o. Ľubošovi Laškotymu, riaditeľovi centra Premeny Ľubomírovi Lorenčíkovi, koordinátorke DAŠ Márii Budzákovej a všetkým ostatným dobrovoľníkom a dobrodincom, ktorí prispeli k úspešnému zavŕšeniu formácie týchto nových animátorov,“ píše Spišská diecéza. 

Diecézna animátorská škola je dvojročný formačný kurz, ktorý pomáha mladým ľuďom pripraviť sa na službu animátorov vo farnostiach a spoločenstvách, v ktorých žijú. Program formácie má napomôcť prehĺbiť svoj vzťah k Bohu, stať sa Ježišovým učeníkom a naučiť sa formovať nových učeníkov. Je určená pre mladých ľudí od 17 rokov.

Po administratívnej a metodickej stránke toto vzdelávanie mladých zastrešuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM). Animátorská škola je zároveň vzdelávacím programom akreditovaným Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a Radou KBS pre mládež a univerzity. Absolvent DAŠ-ky dostane certifikát, ktorý ho oprávňuje na spôsobilú prácu s mládežou. Viac informácií je TU.

Zdroj: kapitula.sk( TK KBS, kap, ml; pz ) 20231002034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]