[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Celoslovenská rada potvrdila vedenie ZKSM a otvorila dvere novým výzvam
P:3, 02. 10. 2023 10:15, DOM

Važec 2. októbra (TK KBS) Členovia Celoslovenskej rady Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM) sa v sobotu 30. septembra stretli vo Važci na svojom treťom tohtoročnom zasadnutí. Hlavným bodom programu boli voľby predsedu, členov predsedníctva a členov kontrolnej rady.

Celoslovenská rada (CSR) ZKSM, ktorá je najvyšším orgánom združenia a stretáva sa trikrát ročne, rozhodla, že na pozícii predsedu zostane Eduard Filo. „Som poctený a vďačný za dôveru, ktorú mi členovia ZKSM opäť vyjadrili. Súčasne chcem povedať, že naša organizácia je na správnej ceste, a spoločne budeme pokračovať v našej vízií formovať a slúžiť mladým ľuďom na Slovensku,“ zdôraznil.

Po ukončení hlasovania mali členovia ZKSM príležitosť stretnúť sa s Jánom Gombalom a Jánom Bucom, bývalými predsedami ZKSM. Táto dvojica spoločne s aktuálnym predsedom prešla ich minulým fungovaním, zážitkami a víziami pre organizáciu. Na záver stretnutia boli obaja bývalí predsedovia ocenení titulom „Čestný predseda organizácie“ za ich neoceniteľný prínos pre rozvoj a rast ZKSM.

Po formálnej časti zasadnutia nasledoval workshop zameraný na emocionálnu inteligenciu (EQ). Téma EQ je pre ZKSM dôležitá už dlhodobo, pretože združenie si uvedomuje, aký dôležitý je emocionálny rozvoj mladých ľudí pre ich budúci úspech a zdravý duchovný rast.

Celoslovenská rada ZKSM zdôraznila svoju kontinuitu vo vedení a záväzok pokračovať v poslaní združenia a venovať pozornosť aktuálnym potrebám a výzvam, ktorým mladí ľudia na Slovensku čelia.

TK KBS informovala Sofia Mikulová( TK KBS, sm, ml; pz ) 20231002019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]