[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Európska Kontinentálna služba communia CHARIS o téme evanjelizácie
P:3, 27. 09. 2023 10:48, DOM

Bratislava 27. septembra (TK KBS) Predstavitelia z vyše dvadsiatich krajín Európy sa zišli v uplynulých dňoch na online stretnutí európskej Kontinentálnej služby communia CHARIS (ESC) venovanom téme Evanjelizácia. Slovensko na stretnutí zastupoval P. Jozef Mihok CSsR, provinciál Kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa – redemptoristov, ktorý je zároveň koordinátorom Národnej služby communia (NSC) a Marvin Rodriguez, zástupca mladých v NSC do 30 rokov.

Súčasťou programu bola spoločná modlitba, práca v skupinkách, ale aj krátke impulzy k téme obnova evanjelizácie, evanjelizácia v spolupráci s cirkevnou hierarchiou či evanjelizácia vo farnosti. Inšpiratívnou a povzbudivou prezentáciou o projekte Godzone v rámci bloku o evanjelizácii mládeže prispeli Ivan Petro, Ján Hudáček a Július Slovák, riaditeľ projektu Godzone a člen NSC.

Po prezentácii nasledovala diskusia, v rámci ktorej viacerí zástupcovia európskych krajín vyjadrili službe projektu Godzone úprimný obdiv a vďaku.

Na záver stretnutia sa s účastníkmi na diaľku spojil aj moderátor Medzinárodnej služby communia CHARIS Pino Scafuro, ktorý organizátorom a členom ESC poďakoval za ich službu a povzbudil ich v ďalšom úsilí ohlasovať a šíriť radostnú zvesť Kristovho evanjelia v Cirkvi a vo svete.

Medzinárodnú službu katolíckej charizmatickej obnovy CHARIS slávnostne uviedol do úradu pápež František na Turíce v roku 2019. Táto služba zriadená Svätou stolicou prostredníctvom Dikastéria pre laikov, rodinu a život dostala za úlohu napĺňať svoje poslanie predovšetkým šírením krstu v Duchu Svätom v celej Cirkvi, budovaním jednoty Kristovho tela a službou chudobným.

Ako odpoveď na toto želanie Svätého Otca vznikol na Slovensku podľa oficiálnych usmernení k bodu IV. 4. stanov služby CHARIS koordinačný tím zložený z 13 zástupcov jednotlivých spoločenstiev a vyjadrení Katolíckej charizmatickej obnovy, ktorý bol v roku 2021 uznaný kanceláriou CHARIS vo Vatikáne za Národnú službu communia (CNSC).

V tom istom roku bol na plenárnom zasadnutí KBS za cirkevného asistenta pre službu CHARIS menovaný biskup Mons. Marek Forgáč. Úlohou národných služieb communia je podľa stanov CHARIS najmä budovať a posilňovať širokú a rozmanitú rodinu Katolíckej charizmatickej obnovy, informoval Marvin Rodriguez, výkonný sekretár Národnej služby communia CHARIS na Slovensku.( TK KBS, mr, ml; pz ) 20230927027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]