[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Relikvie blahoslavenej rodiny Ulmovcov budú putovať po poľských diecézach
P:3, 19. 09. 2023 11:59, ZAH

Poľsko 19. septembra (TK KBS) Na základe rozhodnutia Konferencie biskupov Poľska budú relikvie blahoslavenej rodiny Ulmovcov putovať po poľských diecézach. Podujatie bude slávnostne otvorené svätou omšou na vrchole Jasnej hory v nedeľu 24. septembra počas Celopoľskej púte manželských párov a rodín.

Putovanie relikvií blahoslaveného Jozefa a Wiktorie Ulmovcov a ich detí navrhlo Národné centrum pre pastoráciu rodín so súhlasom arcibiskupa Adama Szala, metropolitu przemyského, a v spolupráci s przemyskou arcidiecézou. Iniciatívu schválili biskupi na 394. plenárnom zasadnutí Konferencie biskupov Poľska, ktoré sa konalo 13. a 14. marca tohto roku vo Varšave.

Slávnostné otvorenie celonárodnej peregrinácie sa uskutoční počas XXXIX. púte rodín a manželstiev na Jasnú Horu, ktorá sa bude konať od 23. do 24. septembra. V programe podujatia je okrem iného otvorenie výstavy venovanej novým blahoslaveným a prednáška postulátora blahorečenia pátra Dr. Witolda Burdu s názvom Svätosť v každodennom živote.

Ústredným bodom putovania bude nedeľná Eucharistia, ktorú bude sláviť arcibiskup Adam Szal. Na konci svätej omše odovzdá relikvie zástupcom Čenstochovskej arcidiecézy. Peregrinácia v jednotlivých diecézach bude trvať týždeň.

Ako zdôraznil riaditeľ Národného centra pre pastoráciu rodín o. Robert Wielądek, táto iniciatíva sa môže stať príležitosťou priblížiť blahoslavenú rodinu Ulmovcov veriacim v Poľsku a pripomenúť im pravdu o všeobecnom povolaní k svätosti. Môže to byť aj čas modlitby pre rodiny, manželov a snúbencov. Páter Wielądek dodáva, že dôležitou témou môžu byť aj katolícko-židovské vzťahy. „Dúfajme, že prispeje aj k oživeniu aktivít zameraných na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú," zdôrazňuje.

Relikviár blahoslavenej rodiny pripravila przemyská arcidiecéza. Bude k nemu pribalený aj obraz, na ktorom sú znázornení Józef a Wiktoria Ulmovci so svojimi deťmi. Za priebeh a plánovanie podujatia sú zodpovedné diecézne oddelenia pre všeobecnú a rodinnú pastoráciu.

Zdroj: KODR/ BP KEP/episkopat.pl( TK KBS, kep, ep, ml; kj ) 20230919024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]