[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vedúci spoločenstiev, kňazi a rehoľníci sa modlili za Godzone tour 2023
P:3, 18. 09. 2023 11:56, DOM

Bratislava 18. septembra (TK KBS) Vyše 150 kresťanských lídrov z celého Slovenska, Českej republiky, ale aj zo Slovinska či Spojených štátov amerických sa stretlo na tzv. večeri lídrov, ktorú aj tento rok organizoval projekt Godzone.

V projekte Godzone sa dlhodobo usilujú moderným spôsobom ohlasovať evanjelium Ježiša Krista skrze konferencie, tábory a stretnutia pre mládež, chválové piesne či podcasty, no najmä skrze sériu evanjelizačných koncertov Godzone Tour. V súčasnosti sa pripravuje 15. ročník tohto turné a nesie tému „Nebojte sa“.

Slová o odvahe, ktoré odkázal svätý pápež Ján Pavol II. pri svojom zvolení do úradu v roku 1978, zazneli pred lídrami spoločenstiev, kňazmi, rehoľnými osobami a dlhoročnými podporovateľmi.

Pozvaným hosťom bola predstavená vízia Godzone Tour 2023, pričom večerom v krátkych vstupoch rečníkov rezonovali témy ako evanjelizácia, jednota a odvaha, ale aj otázka, ako priviesť mladých ľudí naspäť do Cirkvi a do spoločenstiev. Boli tiež prezentované svedectvá mladých, ktorí v minulosti zažili vnútorné obrátenie práve na Godzone turné.

To bude tento rok znovu v štyroch slovenských a v dvoch českých mestách. Odštartuje 23. októbra v Prešove, pokračovať bude cez Žilinu, Zlín, Brno, Bratislavu a skončí 28. októbra v Banskej Bystrici. Večer plný modlitby, hudby, svedectiev, divadla a projekcie sa bude odohrávať vždy od 18:00 do 21:00.

Keďže Godzone má túžbu prinášať evanjelium všetkým, vstup na podujatie bude ako počas minulých ročníkov bezplatný.

Na Večeri lídrov naživo odznela aj nová oficiálna pieseň turné Moja múdrosť, ktorej videoklip v priebehu týždňa nazbieral až 70-tisíc zhliadnutí.

Vo videu spieva okrem Jula Slováka aj známa speváčka Sima Magušinová, zakladateľka Spievankova Mária Podhradská a líder spoločenstva Rieka života Bohuš Živčák. Na klavíri ich doprevádzal Norbert Daniš, ktorý nadobudol hlbší vzťah s Bohom práve vďaka minuloročnému turné.

Podujatie zastrešuje Rada pre mládež pri Konferencii biskupov Slovenska a garantmi projektu sú katolícki kňazi Ondrej Chrvala a Ján Buc a Dominik Markoš.

Ďalšie informácie sú postupne zverejňované na stránke tour.godzone.sk.

TK KBS informoval Jakub Ušák( TK KBS, jak, ml; kj ) 20230918034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]