[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Manželský pár z Ukrajiny daroval kard. Parolinovi symbol trpiaceho Krista
P:3, 16. 09. 2023 08:00, DOM

Košice 16. septembra (TK KBS) Štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin dnes v Košiciach povzbudil manželský pár z ukrajinského Užhorodu, ktorý mu priniesol obraz Ježiša modliaceho sa v Getsemanskej záhrade.

„Deň, keď kardinál Parolin pricestuje do Klokočova, sa začal stretnutím s manželským párom z Ukrajiny. Stretli sa spolu mimo oficiálneho programu. Pár, ktorý je spolu už 53 rokov, požiadal kardinála o modlitbu za Ukrajinu. Ako symbol trpiacej Ukrajiny mu darovali obraz, ktorý zobrazuje nášho Pána pri modlitbe v Getsemanskej záhrade,“ informoval hovorca Košickej eparchie Martin Mráz.

Dodal, že stretnutie nadviazalo na stretnutie s ukrajinskou komunitou pri požehnaní nového Centra prijatia a integrácie ukrajinských utečencov v Košiciach. „Manželský pár povedal, že sa modlí za Svätého Otca Františka a ďakuje mu, že poslal svojho štátneho sekretára na Slovensko, aby prejavil spoluúčasť na bolesti, ktorú prežíva ukrajinský národ,“ dodal Martin Mráz.

Kardinál Parolin dnes pricestuje najvýznamnejšieho mariánskeho pútnického miesta Košickej eparchie. Kardinál Parolin si ako pútnik chce uctiť kópiu zázračnej ikony presvätej Bohorodičky, ktorá pred viac ako 350 rokmi zázračne slzila. Zúčastní sa aj na procesii s ikonou presvätej Bohorodičky a spoločne s veriacimi bude sláviť liturgiu sv. Jána Zlatoústeho. Program ukončí posviacka nového pútnického centra.

Do Košíc pricestoval z Bratislavy, kde ho prijali najvyšší ústavní činitelia, predstavitelia diplomatického zboru a cirkevní predstavitelia. Na Bratislavskom hrade požehnal súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda a v Katedrále sv. Martina slávil svätú omšu pri príležitosti 20. výročia návštevy sv. Jána Pavla II. na Slovensku a blahorečenia biskupa Vasiľa Hopka a sestry Zdenky Schelingovej.( TK KBS, ml; pz ) 20230916001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]