[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na výstavisku Incheba v Bratislave otvorili veľtrh SacroExpo Slovakia
P:3, 13. 09. 2023 15:15, DOM

Bratislava 13. septembra (TK KBS) Výstavisko Incheba v Bratislave hosti v stredu a vo štvrtok medzinárodný veľtrh SacroExpo Slovakia. Ide o sesterskú edíciu medzinárodnej výstavy pre výstavbu a vybavenie kostolov a cirkevných zariadení a náboženského umenia so zameraním na región Slovenska, Českej republiky, Maďarska a Rakúska.

Veľtrh, ktorý sa na Slovensku koná po prvýkrát, otvoril za účasti viacerých biskupov a hostí apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober, ktorý nad podujatím prevzal záštitu. Nápad zorganizovať veľtrh vníma arcibiskup Bober ako „skvelú myšlienku“ a „snahu ukázať, že človek tvorí a potrebuje vyjadriť svoj vzťah k Bohu k duchovným dimenziám“. Vystavovateľom i návštevníkom zaželal, aby na veľtrhu získali nové kontakty a nové inšpirácie. Prihovorili sa aj nuncius Girasoli, predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba a výkonný riaditeľ Incheby Alexander Rozin, ml. 

Veľtrh predstavuje produkty a služby pre cirkvi a farnosti. Ide napríklad o zariadenia a služby pre budovanie a prevádzku cirkevných stavieb, realizáciu interiérov, osvetlenie, ozvučenie, zabezpečenie budov, umelecké remeslá, reštaurátorské služby, hudobné nástroje, cirkevné oblečenie, cirkevné umenie, náboženské zberateľské predmety, ale aj informačné systémy pre administráciu, cirkevné médiá a ďalšie služby vrátane pútnických miest. Nechýbajú umelecké remeselné produkty pre interiérové vybavenie a výzdobu, cirkevné odevy, náboženské umenie ako sochy a figúrky, vitráže, obrazy, ikony a liturgické nádoby. Súčasťou je aj ponuka pútnických destinácií a výstava obrazov.

Ide o licenčnú edíciu rovnomennej akcie organizovanej každoročne na výstavisku v poľských Kielcoch, kde sa zúčastňuje 300 vystavovateľov zo 7 krajín s ponukou služieb, technických zariadení a ďalších produktov pre cirkevné budovy a obrady vrátane cirkevnej turistiky. SACROEXPO umožňuje odborným firmám, umelcom a remeselníkom nadväzovať nové kontakty v rámci cirkevného sveta. Veľtrh spája ponuku produktov a služieb s cirkvami pri plánovaní, dizajne a zariaďovaní cirkevných objektov a pri starostlivosti o cirkevné kultúrne dedičstvo.

K správe bolo vydané FOTO.( TK KBS, ml; pz ) 20230913024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]