[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňaz z Talianska v stredu predstaví „Malú cestu kresťanských manželov“
P:3, 12. 09. 2023 14:50, DOM

Bratislava 12. septembra (TK KBS) Rada KBS pre rodinu pozýva na online prezentáciu pastoračnej príručky s názvom Malá cesta kresťanských manželov. Uskutoční sa v stredu 13. septembra 2023 od 20:00 do 21:45 prostredníctvom platformy Zoom, záujemcovia sa môžu prihlásiť TU. Prihlasovacie údaje budú neskôr zaslané registrovaným účastníkom.

Prezentáciu uvedie autor Mons. Renzo Bonetti, duchovný správca talianskeho projektu Misterogrande a prezident Nadácie Famiglia Dono Grande, niekdajší riaditeľ Národného úradu pre pastoráciu rodín pri Konferencii biskupov Talianska. Vstup autora bude simultánne tlmočený. V programe zaznie okrem iného skúsenosť kňazov a manželov s týmto materiálom. Rovnako bude priestor pre diskusiu s tvorcami. V závere bude predstavená ďalšia pastoračná novinka Svätosť v rodinách sveta.

Na prezentáciu je už doteraz prihlásených 85 manželských párov a 26 kňazov, niekoľko zasvätených a jednotlivcov z rôznych diecéz, hnutí a spoločenstiev.

„Celá cesta je pritom originálna v tom, že sa uskutočňuje cez uvažovanie nad jednoduchými obrazmi, ktoré napomáhajú postupne vstupovať do hĺbky tohto veľkého tajomstva, ktorým je sviatosť manželstva. Manželia tak odhaľujú veľký diamant, ktorý vo sviatosti manželstva obdŕžali, ktorý je schopný priniesť veľké svetlo do života rodín, spoločnosti i Cirkvi,“ uvádza Rada. 

Malá cesta kresťanských manželov je formačný manuál pre manželov a pomôcka k mystagogickej katechéze o sviatosti manželstva. Metodológia materiálu vychádza z tzv. Manželského kréda (ktoré syntetizuje základné pravdy Cirkvi o manželstve), ktoré je následne rozobraté cez 35 obrazov. Ďalšiu časť materiálu tvoria texty z dokumentov Cirkvi, cirkevných otcov a teológov k príslušnej téme. Je určený pre manželov na stretká, ale aj ako inšpirácia pre kňazov na homílie, duchovné obnovy a sprevádzanie snúbencov a manželov.

Viac informácií a prihlásenie je TU.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr, ml; pz ) 20230912039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]