[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vydavateľstvo Zachej.sk vydalo novú knihu Svätosť v rodinách sveta 
P:3, 11. 09. 2023 11:55, DOM

Bratislava 11. septembra (TK KBS) Vydavateľstvo Zachej.sk v spolupráci s Radou KBS pre rodinu a finančnou podporou Opus Dei vydalo knihu Dikastéria pre laikov, rodinu a život s názvom Svätosť v rodinách sveta. Nová kniha približuje životnú a duchovnú cestu ôsmich manželských párov, medzi inými svätých manželov Martinovcov, blahoslavených manželov Quattrocchiovcov, ctihodných manželov Bernardiniovcov či Božích služobníkov Alvirovcov. Svätí, blahoslavení a Boží služobníci – to sú tituly, ktorými sú nateraz ozdobené ich mená, a hoci ešte nemajú všetci ukončený proces svätorečenia, už teraz okolo seba šíria „vôňu svätosti“. 

„Ide o ‚normálne‘ rodiny, ktoré mali rovnaké problémy ako my,“ uviedol Jozef Ring zo Zachej.sk. „Takisto riešili nedorozumenia vo vzťahoch, ťažkosti v práci a pri výchove detí a čelili výzvam od spoločnosti, ktorá im ako kresťanom nebola priaznivo naklonená. Tieto ťažkosti však dokázali prekonať spolu s Kristom a v Kristovi, čím nám zanechali príklad hodný nasledovania. Som veľmi rád, že sa nám knihu podarilo vydať práve v čase blahorečenia rodiny Ulmovcov, ktorých život sa veľmi podobal rodinám uvedeným v tejto knihe,“ dodal. 

„Vďaka tejto knihe môžeme nazrieť do kuchyne i obývačky týchto ôsmich rodín a vidieť, ako celkom prakticky žili svoje manželské a rodičovské povolanie v najrôznejších oblastiach,“ povedal Richard Kucharčík z Rady KBS pre rodinu. „Spôsob, ako tieto rodiny vteľovali evanjelium do každodenného života, ako súčasne prijímali jeho náročné výzvy a s akou láskou objímali kríž, môže byť pre nás živým evanjeliom a inšpiráciou pre jeho žitie, pre žitie lásky, ku ktorej evanjelium pozýva. Títo manželia sa totiž nestali svätými pre dielo, ktoré urobili, ale pre lásku, ktorú žili naplno vo svojom stave. Oni svoj život porovnávali so životom Krista, preto môže byť veľmi vhodné porovnávať náš život s ich životom, aby sme sa tak viac priblížili ku Kristovi a stali sa mu viac podobní,“ dokončil.

Kniha je vhodná pre manželov, kňazov ale i ako materiál na stretká. Prostredníctvom príbehov, spomienok, svedectiev a podnetov na zamyslenie ukazuje, že svätosť, ku ktorej sme všetci povolaní, je reálny a dosiahnuteľný cieľ. Kniha je plnofarebná a obsahuje množstvo fotografií zo života týchto manželských párov. Možno si ju zakúpiť na Zachej.sk.( TK KBS, mb, ml; pz ) 20230911018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]