[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne predstavili program vigílie, ktorá bude predchádzať synode
P:3, 09. 09. 2023 09:34, ZAH

Vatikán 9. septembra (E-kai) Vo Vatikáne predstavili program modlitbovej vigílie, ktorá bude predchádzať synode biskupov o synodalite v sobotu 30. septembra. Podujatie na Svätopeterskom námestí pripravila ekumenická komunita Taizé. Zúčastnia sa na ňom hlavné hlavy nekatolíckych denominácií. Stretnutie je otvorené pre všetkých.

Predsynodálna vigília sa začne o 18:00, ale Námestie svätého Petra bude pre veriacich otvorené už od 14:30. V rámci prípravy na predsynodálne podujatie sú naplánované aj svedectvá, modlitby a ďalšie podujatia. Okrem pápeža Františka sa na nej zúčastnia traja pravoslávni patriarchovia, traja predstavitelia starobylých východných cirkví, hlava anglikánskeho spoločenstva, generálny tajomník Svetovej luteránskej federácie, hlava starokatolíckych cirkví a traja predstavitelia evanjelických letničných spoločenstiev.

Po vigílii budú všetci účastníci synody pozvaní do Auly Pavla VI. na večeru, ktorú organizuje taliansky episkopát. Neskôr večer sa tiež presunú do Sacrofana pri Ríme, kde sa do 3. októbra zúčastnia na rekolekciách. Povedú ich anglický dominikán páter Timothy Radcliffe a talianska benediktínka matka Maria Ignazia Angelini. Na tlačovej konferencii bol predstavený aj predbežný program a metodika konania. Budú rozdelené do piatich tematických blokov, ktoré budú pozostávať z generálnych kongregácií a rokovaní v jazykových skupinách. Na tlačovej konferencii sa zúčastnil Paolo Ruffini, prefekt Dikastéria pre komunikáciu, ktorý zároveň vedie komisiu pre správu o synode. Poukázal na potrebu osobitnej citlivosti pri informovaní sveta o rokovaniach.

Zdroj: E-kai( TK KBS, ekai, ml; pz ) 20230909002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]