[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pripravilo počas prázdnin 90 táborov pre približne 4 300 účastníkov
P:3, 09. 09. 2023 09:03, DOM

Bratislava 9. septembra (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí zavŕšilo sezónu letných táborov. Počas uplynulých prázdnin zorganizovalo 90 táborov, z toho bolo 72 pobytových a 18 denných táborov. Na táboroch sa zúčastnilo približne 4 300 detí a mladých.

„V eRku organizujeme tábory pre deti každoročne. Vnímame ich ako vyvrcholenie našej pravidelnej činnosti vo farnostiach. Je to príležitosť oveľa intenzívnejšie prehlbovať vzťahy, spoločne sa radovať a rásť vo viere malí i veľkí,“ konštatuje koordinátor eRko-táborov František Koníček.

Všetky tábory organizované pod hlavičkou eRka podliehajú „štandardu eRko-táborov,“ ktorý zabezpečuje ich kvalitu. Týka sa to nielen oblasti obsahu a programu, ale tiež ochrany a bezpečnosti detí či morálnych nárokov na animátorov a ich pomocníkov.

„Poďakovanie patrí všetkým, ktorí venovali svoj čas a námahu mladším kamarátom. Nadšenie a tvorivosť našich dobrovoľníkov sú neoceniteľné. Zvlášť chcem vyzdvihnúť vedúcich táborov a tých, ktorí sa podujali tieto tábory zorganizovať. Ich príprava si totiž vyžaduje aj značnú dávku času, čo si uvedomujeme a veľmi si to vážime,“ doplnil predseda eRka Andrej Gejdoš.

Okrem táborov pre slovenské deti sa eRko podieľalo aj na táboroch pre deti z Ukrajiny. Počas prázdnin sa desať animátorov z eRka zúčastnilo aj troch turnusov táborov pre deti z Ukrajiny a Slovenska, ktoré organizovala Spišská katolícka charita.

„Program táborov pozostával z rôznych športových, tvorivých aktivít a hier, návštevy Čutkovskej doliny a mnoho iného. Pre našich animátorov to bola niekedy náročná, ale predovšetkým vzácna skúsenosť. Boli radi, že mohli prispieť k tomu, aby aj deti z Ukrajiny mohli prežiť radostné letné prázdniny,“ spomína koordinátorka integračných aktivít Dominika Bujdáková.

eRko je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Letné tábory sú vyvrcholením celoročného stretávania v spoločenstvách a stávajú sa motiváciou pre zapojenie sa ďalších detí do pravidelných aktivít eRka. Viac o aktivitách eRka nájdete na webe https://erko.sk/.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bk, ml; pz ) 20230909001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]