[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na mariánsku púť ku cti Sedembolestnej zavítal arcibiskup Zvolenský
P:3, 05. 09. 2023 08:28, DOM

Topoľčany 5. septembra (TK KBS) Mariánska svätyňa – farský kostol Nanebovzatia Panny Márie v Topoľčanoch, spojená zväzkom duchovného príbuzenstva s Pápežskou bazilikou Santa Maria Maggiore v Ríme, sa v dňoch 31. augusta – 3. septembra 2023 stala miestom konania tradičnej mariánskej púte ku cti topoľčianskej Sedembolestnej Panny Márie.

Pre mariánskych ctiteľov a všetkých veriacich pripravili miestne farnosti spoločný hodnotný duchovný program, v ktorom okrem svätých omší nechýbali ani spoločné modlitby svätého ruženca, korunky k Božiemu milosrdenstvu, prvopiatková pobožnosť s litániami k Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu, mariánske večeradlo, mariánska pobožnosť so sviečkovým sprievodom, každodenné adorácie pred Oltárnou sviatosťou, modlitby za kňazské a rehoľné povolania a za rodiny, vysluhovanie sviatosti pokánia či vysluhovanie sviatosti pomazania chorých.

Program bol pripravený tak, aby bol vhodný pre všetkých veriacich, a aby všetkým pútnikom ponúkol duchovné zážitky a povzbudenie pre život vo viere.

Vrcholom púte bola slávnostná svätá omša, ktorej hlavným celebrantom bol bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Jedným z množstva koncelebrujúcich kňazov bol aj Mons. Jozef Kráľ, titulárny skalský opát a apoštolský protonotár a kanonik Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme.

Arcibiskup Zvolenský sa vo svojom príhovore obrátil na prítomných veriacich s úvahami na tému ľudského šťastia, ale aj bolesti v živote, ktorú - ako povedal - treba vedieť prijať s vierou tak, ako Sedembolestná Panna Mária. V rámci liturgickej slávnosti zaznela aj spomienka na kňaza a kandidáta na blahorečenie Božieho služobníka Alfonza Paulena, rodáka z Malých Bedzian, ktoré sú súčasťou mesta Topoľčany a filiálkou Farnosti sv. Gorazda. Na kostole v Malých Bedzanoch má Alfonz Paulen i pamätnú tabuľu.

Obrázok so sochou Sedembolestnej Panny Márie v Topoľčanoch a údaje s modlitbou prosby za blahorečenie Alfonza Paulena obdržali veriaci po skončení liturgickej slávnosti.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20230905020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]