[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Animátori eRka z celého Slovenska sa spolu stretli v Ružomberku
P:3, 30. 08. 2023 13:37, DOM

Bratislava 30. august 2023 (TK KBS) Uplynulý víkend od 25. augusta do 27. augusta sa v Ružomberku uskutočnilo Celoslovenské stretnutie eRkárov. Animátori eRka sa stretli, aby získali povzbudenie pre svoj rast a pomoc pre radostné animátorstvo. Podujatie sa nieslo v téme Rastieme v radosti. Taktiež eRkári spoločne odštartovali školský rok 2023/2024 s novou ročnou témou Pátrajme po radosti. Na podujatí sa zišlo viac ako 220 animátorov z celého Slovenska.

„Mám veľkú radosť, že na Celoslovenské stretnutie eRkárov pricestovalo tak veľa mladých a zapálených animátorov, ktorým horí srdce pre službu deťom na Slovensku. Počas celého stretnutia bolo cítiť tú pravú eRkársku radostnú atmosféru, ku ktorej prispeli najmä účastníci podujatia. Myslím, že stretnutie nás naplno povzbudilo do služby a pátrania po radosti spolu s deťmi v novom školskom roku. Ďakujem všetkým, ktorí sa na stretnutí zúčastnili, ako i organizátorom a podporovateľom, bez ktorých by sa toto stretnutie neuskutočnilo,” zhodnotil stretnutie Andrej Gejdoš, predseda eRka.

Program sa konal v priestoroch Domu kultúry Andreja Hlinku, v triedach na Gymnáziu sv. Andreja, v Rímskokatolíckom kostole sv. Ondreja, v Jezuitskom kostole a v jezuitskej záhrade. Obsahoval predstavenie novej ročnej témy a aktivít z programu eRka pre prácu s deťmi.

Piatkový program sa odvíjal pod heslom Ku koreňom radosti s ľuďmi, ktorí stáli pri vzniku eRka. Postupne sa na pódiu vystriedali a svojimi príhovormi účastníkov obohatili Marián Čaučík, Zuzana Čaučíková a Júlia Domiková. Cez videá sa prihovoril zakladateľ eRka Evžen Valovič a Terézia Žitňanská. V sobotu nechýbala diskusia o prežívaní radosti so vzácnymi hosťami – psychologičkou Janou Bieščad Vindišovou a kňazom Filipom Orlovským.

V sobotu poobede boli pre účastníkov pripravené viaceré inšpiratívne workshopy, ktoré obohatili animátorov v rôznych praktických témach. Slávnostnú svätú omšu v sobotu 26. augusta celebroval diecézny administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš. Účastníci sa potom presunuli do kultúrneho domu, kde bola pripravená slávnostná večera, koncert skupiny TowMeot či eRko ples.

Celoslovenské stretnutie eRkárov v Ružomberku sa konalo po roku. V minulosti sa uskutočnilo v Tvrdošíne, Ružomberku, Trenčíne, Banskej Bystrici a naposledy v Liptovskom Mikuláši. Výber fotiek z podujatia je možné nájsť v galérii na webe eRka https://erko.sk/galeria/celoslovenske-stretnutie-erkarov-2023/ Krátke aftermovie nájdu záujemcovia na youtube eRka.
eRko je hnutie detských kresťanských spoločenstiev. Pôsobí na území celého Slovenska. Jeho poslaním je vytvárať stretnutia pre deti, aby rástli spolu v radosti.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, eRko bk, pz; kj ) 20230830015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]