[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Charitatívny beh aj tento rok zmení stovky detských životov v africkej škole
P:3, 21. 08. 2023 14:28, DOM

Bratislava 21. augusta (TK KBS) Mary’s Meals sa vďaka stovkám bežcov zo Slovenska postará aj tento rok o zmenu v živote mnohých detí. Štartovné behu totiž zabezpečí jedlo v škole pre tie najchudobnejšie deti na svete.

Bežať niekomu na pomoc je vďaka Mary’s Meals reálny skutok nielen používaná fráza. Už piatykrát pripravuje charitatívna organizácia celoslovenský charitatívny beh. Výnimočný je hneď v dvoch veciach. Štartovné 22€ je suma, za ktorú Mary’s Meals zabezpečí jedlo v škole pre dieťa žijúce v krajinách s extrémnou chudobou na celý školský rok. Tento rok si dalo Mary’s Meals za cieľ nasýtiť konkrétnu školu Naminjale v Malawi, ktorá má 499 žiakov. Bežci tak budú ešte konkrétnejšie vedieť, ktorým deťom pomáhajú.     

Zabehať si a zároveň pomôcť deťom žijúcim v chudobe. To je myšlienka charitatívneho behu organizácie Mary’s Meals. Štartovné 22 € znamená životnú zmenu pre deti, ktorým chudoba a hlad bránia v prístupe k vzdelaniu. Práve to je suma, ktorá zabezpečí 1 dieťaťu jedlo v škole na celý školský rok. Tak sa dieťa nielen nasýti, ale najmä vzdeláva, vďaka čomu má nádej dostať sa von z kruhu generačnej chudoby. „Mnohí bežci sa nás pýtajú, ako je možné, že je to taká nízka suma. Je to kvôli zapojeniu rodičov detí ako dobrovoľníkov pri dennodennom varení jedla v týchto komunitách. Taktiež kvôli tomu, že suroviny sa snažíme odoberať vždy lokálne v krajinách, kde pomáhame,“ vysvetľuje organizátorka podujatia Alexandra Murínová.

Beh sa každoročne koná v dvoch verziách, aby bol dostupný každému. Virtuálny beh je špeciálny tým, že si ho môže odbehnúť ktokoľvek a kdekoľvek. Potrebná je registrácia na webe a zaplatenie štartovného a bežci si môžu svoju trasu obehnúť či odkráčať hocikde. Beh je možné absolvovať až do 17. septembra. Výborná je aj príležitosť vytvoriť si tím a behať pre dobrú vec spoločne.

Druhým variantom je klasický beh, ktorý sa tento rok uskutoční v nádhernej oravskej prírode. Už 2. septembra bude Dolný Kubín, ako mesto športu, hostiť túto udalosť. Okrem 8,2 km behu je pre účastníkov, ale aj ostatných návštevníkov pripravený bohatý program. Deň spestria detské atrakcie a behy, guláš pre všetkých, foodtrucky s jedlom, no najmä koncert známej kapely S Hudbou Vesmírnou a lokálnej kapely AlterEgo. „Na všetkých sa veľmi tešíme. Bude to skvelý čas, keď sa Mary’s Meals komunita stretne a spojíme sa pre dobrú vec. Pozývame celé rodiny a priateľov Mary’s Meals,“ hovorí Murínová.

Charitatívny beh Mary’s Meals Charity Run je organizovaný na podporu projektu Mary’s Meals. Ten poskytuje jedlo v školách už viac ako 2,4 miliónom detí žijúcim v extrémnej chudobe v 18 krajinách sveta. 100% zo štartovného putuje na verejnú zbierku určenú na financovanie školského stravovacieho programu Mary’s Meals. Všetky informácie vrátane registrácie nájdete na stránkach www.charityrun.sk alebo www.marysmeals.sk.

TK KBS informoval Adam Skirčák( TK KBS, as, pz; kj ) 20230821026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]