[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Púť mužov v Gaboltove 2023: Stovky mužov sa stretli, aby sa modlili
P:3, 21. 08. 2023 12:37, DOM

Gaboltov 21. augusta (TK KBS) V nedeľu 20. augusta sa na mariánskom pútnickom mieste v Gaboltove konalo posledné z veľkých letných podujatí - Púť mužov. Táto púť, ktorá sa konala už po 19-krát, je organizovaná katolíckym spoločenstvom Marana Tha. Stovky mužov sa tu stretli v nedeľu 20. augusta, aby absolvovali celodenný duchovný program. Ten pozostával z dvoch častí. Dopoludnia muži absolvovali krížovú cestu v prírode. Nasledoval dopoludňajší blok chvál, prednáška a modlitby.  

Prednášajúcim bol Peter Herbeck (USA) z Renewal Ministries, ktorý je misionárom, horlivým kazateľom, spisovateľom, spoluzakladateľom katolíckej misijnej organizácie RENEWAL MINISTRIES a človek, ktorý rozbiehal evanjelizačnú konferenciu Oheň na Slovensku.

Kľúčovým posolstvom, ktoré chcel Peter Herbeck slovenským mužom odovzdať bolo, že skutočným pánom ich života je Ježiš Kristus a muži by mali vidieť seba samých takých, ako ich vidí Boh.

Popoludní pokračoval program ďalšími prednáškami a o 16:00 Púť mužov vyvrcholila svätou omšou, ktorú celebroval pomocný košický biskup Marek Forgáč.

V príhovore hovoril mužom o autorite a láske. To sú dve skutočnosti, ktoré by sa mali nachádzať v živote každého muža predovšetkým otca: „Dnes žijeme dobu, ktorá je proti autorite a toto veľmi chýba. Najmä v rodinách to cítime, keď nie sú prítomní otcovia. Ak aj fyzicky prítomní sú, nie sú prítomní vo výchove a má to svoje dôsledky. Bez autority totiž nemôžeme hovoriť o výchove. Na druhej strane, autorita nemôže fungovať bez lásky. Potom sa totiž mení na surovosť. Muž sa nesmie báť ani prejavovať lásku, vďačnosť a úctu.“

Rozlúčka s pútnickým letom bude 2. septembra v Obišovciach, kde sa bude konať Fatimská sobota, kňazské rekolekcie a požehnanie nového vonkajšieho oltára v pútnickom areáli diecéznej svätyne.   

TK KBS informoval Martin Ďurčo( TK KBS, md, pz; kj ) 20230821022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]