[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Animátori eRka sa stretnú na celoslovenskom stretnutí v Ružomberku
P:3, 18. 08. 2023 09:10, DOM

Bratislava 18. augusta (TK KBS) V Ružomberku bude celoslovenské stretnutie eRkárov. Uskutoční sa od 25. do 27. augusta 2023. Slávnostnú svätú omšu v sobotu 26. augusta bude celebrovať diecézny administrátor Spišskej diecézy Mons. Ján Kuboš. Účastníci sa môžu tešiť aj na koncert skupiny TowMeot či na eRko ples. Animátori eRka sa stretnú, aby získali povzbudenie pre svoj rast a pomoc pre radostné animátorstvo. Taktiež spoločne odštartujú školský rok 2023/2024 s novou ročnou témou o radosti. Prihlásených je už viac ako 220 eRkárov z celého Slovenska.

„Mnohí ľudia sa ma často pýtajú, čo vlastne znamená názov nášho hnutia eRko a ja im veľmi rád vždy odpovedám: eRko znamená radosť. Radosť možno považovať za DNA nášho hnutia, máme ju takpovediac v krvi a snažíme sa ju prinášať do každých aktivít, ktoré robíme. Aj preto je témou tohtoročného Celoslovenského stretnutia eRkárov motto Rastieme v radosti. Chceme radosť znovu nanovo hľadať, čerpať a povzbudzovať sa v nej do našej služby medzi deťmi. Tohtoročné celoslovenské stretnutie je o to špeciálnejšie, že si v roku 2023 pripomíname 50 rokov odvtedy, čo náš zakladateľ Evžen Valovič začal v rámci tajnej Cirkvi svoju prácu s deťmi. Chceme si aj takýmto spôsobom pripomenúť, čo je ozajstným a pravým prameňom našej radosti,“ približuje zámer zorganizovať celoslovenské stretnutie predseda eRka Andrej Gejdoš.

Program bude v priestoroch Domu kultúry Andreja Hlinku, v triedach na Gymnáziu sv. Andreja, v Rímskokatolíckom kostole sv. Ondreja v Ružomberku a v jezuitskej záhrade. Obsahuje predstavenie novej ročnej témy a aktivít z programu eRka pre prácu s deťmi. Piatkový program bude prebiehať pod heslom Ku koreňom radosti s ľuďmi, ktorí stáli pri vzniku eRka. „Chýbať nebude ani diskusia o prežívaní radosti so vzácnymi hosťami - psychologičkou Janou Bieščad Vindišovou a kňazom Filipom Orlovským. V sobotu poobede sú pre účastníkov pripravené viaceré inšpiratívne workshopy. Workshopy sa budú venovať zaujímavým témam, ako napríklad Ako viesť eRkárov s Jurajom Králikom, Adamov dvor na slovíčko s manželmi Lazoríkovcami, Rastieme v radosti cez hodnoty eRka s Michalom Škulkom alebo Bavíme sa DIVADLOm s Petrom Hovancom,“ dodáva Monika Vojtašáková, koordinátorka podujatia. Celá ponuka workshopov sa nachádza na webe podujatia.

Celoslovenské stretnutie eRkárov v Ružomberku sa koná po roku. V minulosti sa konalo v Tvrdošíne, Ružomberku, Trenčíne, Banskej Bystrici a naposledy v Liptovskom Mikuláši. Viac informácií je možné nájsť na webe www.erko.sk/cse. eRko je hnutie detských kresťanských spoločenstiev. Pôsobí na území celého Slovenska. Jeho poslaním je vytvárať stretká pre deti, aby rástli spolu v radosti.

Kontakt pre médiá: Boris Kollár, + 421 904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bk; ml ) 20230818014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]